14 listopada 2016 21:51

Cztery drużyny z naszego instytutu już w tym tygodniu wezmą udział w zawodach Central Europe Regional Contest, które stanowią eliminacje do finałów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

CERC 2016 Banner

W Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym dla regionu Europy Środkowej (Central Europe Regional Contest, CERC) tradycyjnie biorą udział drużyny z z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Zawody są eliminacjami do finałów zawodów Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, na które pojedzie od dwóch do czterech najlepszych drużyn.

Podobnie jak na AMPPZ, w CERC startują trzyosobowe drużyny. Każda drużyna ma do dyspozycji jeden komputer, na którym rozwiązuje zadania. Zawodnicy muszą znaleźć algorytm rozwiązujący problem i bardzo efektywnie go zaimplementować. Do rozwiązania jest zwykle 12 zadań, a zwycięża drużyna, która rozwiąże ich najwięcej.

Rywalizacja w naszym regionie jest niezwykle zacięta. Bardzo silne są zespoły Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu z Zagrzebia, Uniwersytetu Karola z Pragi, Uniwersytetu Komensky’ego z Bratysławy i Uniwersytetu Wrocławskiego. W ubiegłym roku nasz zespół w składzie Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba i Mateusz Gołębiewski zajął w CERC drugie miejsce.

W tym roku UWr na zawodach CERC będą reprezentować cztery zespoły:
UWr1: Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz
UWr2: Bartosz Kostka, Jarosław Kwiecień, Karol Pokorski,
UWr3: Jacek Moszkowski, Piotr Pietrzak, Radosław Serafin
UWr4: Agnieszka Dudek, Wojciech Fica, Adam Kuczaj

Opiekunami zespołów są: Krzysztof Loryś, Artur Kraska i Adam Kunysz, a sponsorem naszych drużyn jest PKO BP, który pokryje koszty podróży, zakwaterowania i uczestnictwa w CERC.

Otwarcie zawodów w sobotę o 10, a właściwe zmagania w niedzielę, 20 listopada, od 9 do 14.

Sponsor

PKO BP