Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

W dniach 28–29 2016 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ). Zwyciężyła reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego 1, wyprzedzając Uniwersytet Warszawski 2 i naszych reprezentantów, Uniwersytet Wrocławski 2 w składzie Michał Łowicki, Paweł Michalak, Tomasz Syposz.

W konkursie wystartowało 46 trzyosobowych drużyn z polskich uczelni oraz 16 drużyn dodatkowych. Każda drużyna miała 5 godzin na rozwiązanie 12 zadań algorytmiczno-programistycznych, ocenianych na żywo w trakcie zawodów. W tej edycji zawodów drugi raz w historii z drużynami uczelni rywalizowały drużyny firm, a poza konkursem wystartowało też dziesięć drużyn licealnych wyłonionych na podstawie Spontanicznego Konkursu Informatycznego.

Dwa pierwsze miejsca w zawodach zajęły drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego, a na trzecim miejscu znaleźli się nasi reprezentanci: Michał Łowicki, Tomasz Syposz i Paweł Michalak. Na szóstym miejscy znalazł się zespół Uniwersytet Wrocławski 1 (Kwiecień, Błaszkiewicz, Kostka). Pełen ranking jest pod adresem http://solve.edu.pl/~amppz/chartcode2016/ranking.h....

Najlepsi ze studentów biorących udział w AMPPZ będą reprezentować swoje uczelnie i Polskę na Mistrzostwach Centralnej Europy, w tym roku odbywają się w Zagrzebiu (18-20 listopada 2016 r.) i Mistrzostwach Świata, które obędą się w USA (20-25 maja 2017 r.).

Przypominamy, że Bartłomiej Dudek, Maciej Dulęba i Mateusz Gołębiewskitrzech studentów informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w finale ICPC – Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym w Tajlandii, które odbyły się w ubiegłym roku, pokonało blisko 120 drużyn z najlepszych ośrodków akademickich świata – m.in. z USA, Chin i Rosji, a do kraju przywieźli brązowy medal. Był to ogromny sukces: w eliminacjach tych mistrzostw wzięło udział prawie 13500 trzyosobowych drużyn z ponad 2700 uczelni ze 102 krajów. Do finału w tajlandzkim Phuket zakwalifikowało się 128 zespołów, w tym 3 z Polski. W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym ci zawodnicy nie będą już brać udziału – regulamin zastrzega, że ta sama drużyna w konkursie może startować tylko dwa razy.