5 czerwca 2018 11:52

Nasi pracownicy otrzymali dwa nowe granty naukowe. Projekt Jakuba Michaliszyna i Jana Otopa "Specyfikacje ilościowe: uczenie się, algorytmy i zastosowania" o wartości ponad 740 tys. zł. uzyskał finansowanie w konkursie Opus, natomiast projekt Bartłomieja Dudka "Wydajne algorytmy i warunkowe ograniczenia dolne dla problemów na drzewach" uzyskał finansowanie w kwocie ponad 180 tys. zł w konkursie Preludium.

Przyznano nam dwa projekty w ramach konkursu POWER.03.01.00-IP.08-00-UMO/17 organizowanego przez NCBiR:

- "Naukowe Obozy Informatyczne" - 345.675,00 zł

- "Uniwersytet Młodego Informatyka" - 323.902,00 zł

Autorzy projektów: prof. Krzysztof Loryś oraz Aleksandra Stachowiak.

Krzysztof Sornat wyjechał na półroczny staż do IDSIA, Lugano aby współpracować z Fabrizio Grandonim (maj-październik 2018).

Paweł Gawrychowski został zaproszony do prowadzenia wykładów na szkole "Recent Advances in Algorithms" organizowanej w Instytucie Stiekłowa w Sankt Petersburgu (https://compsciclub.ru/en/raa18).

Trwa rekrutacja. W tym momencie zgłosiło się do nas o 25% więcej kandydatów, niż w tym samym dniu rok temu. Rekrutacja potrwa do 8 lipca.

W rankingu Perspektyw nasz kierunek awansował na 3 miejsce. Dziś pojawiła się o tym informacja w Gazecie Wrocławskiej: http://www.gazetawroclawska.pl/edukacja/g/najlepsze-kierunki-studiow-we-wroclawiu-ranking-perspektyw,13229290,29408940/?es=off

W dniach 8 i 22 czerwca odbędą się seminaria zakładu TIBAD. Piotr Witkowski wygłosi seminarium w piątek, 8.06 o 12:15 w 310, a Bartosz Bednarczyk w Piątek, 22.06, o 12:15 w 310. Serdecznie zapraszamy.

Andrzej Łukaszewski i Artur Kraska reprezentowali nasz wydział w biegu firmowym, który odbył się 19 maja we Wrocławiu. W klasyfikacji OPEN w sztafecie 5 * 5 km zajęliśmy 22 miejsce na 1369 uczestniczących drużyn (w klasyfikacji drużyn męskich miejsce 17). Ujmując rzecz krótko i skromnie: Ścisła czołówka w debiucie!

W lipcu Grupa Wydawnicza HELION SA planuje wydanie dzieła Williama Stallingsa pt. "Systemy operacyjne. Architektura, funkcjonowanie i projektowanie. Wydanie IX" autorstwa Zdzisława Płoskiego.

Ciekawe prace i komitety programowe:

Bartlomiej Dudek (University of Wroclaw), Adrian Kosowski (Inria Paris): STOC 18: Universal Protocols for Information Dissemination using Emergent Signals.

Bartlomiej Dudek and Pawel Gawrychowski (University of Wroclaw): CPM 18: Slowing Down Top Trees for Better Worst-Case Compression.

Bartlomiej Dudek and Pawel Gawrychowski: ICALP 2018: Edit Distance between Unrooted Trees in Cubic Time

Pawel Gawrychowski and Adam Karczmarz: ICALP 2018: Improved Bounds for Shortest Paths in Dense Distance Graphs

Pawel Gawrychowski and Przemysław Uznański: ICALP 2018: Towards Unified Approximate Pattern Matching for Hamming and L_1 Distance

Pawel Gawrychowski, Gad Landau, Wing-Kin Sung and Oren Weimann: ICALP 2018: A Faster Construction of Greedy Consensus Tree

Pawel Gawrychowski, Liran Markin and Oren Weimann: ICALP 2018: A Faster FPTAS for #Knapsack

Jarosław Byrka, Piotr Skowron, Krzysztof Sornat. Proportional Approval Voting, Harmonic k-median, and Negative Association. ICALP 2018.

Jakub Kowalski, Andrzej Kisielewicz, Regular Language Inference for Learning Rules of Simplified Boardgames, IEEE Conference on Computational Intelligence and Games, 2018

Jakub Kowalski, Radosław Miernik, Piotr Pytlik, Maciej Pawlikowski, Krzysztof Piecuch, Jakub Sękowski, Strategic Features and Terrain Generation for Balanced Heroes of Might and Magic III Maps, IEEE Conference on Computational Intelligence and Games, 2018

Marek Cygan, Łukasz Kowalik, Arkadiusz Socała, Krzysztof Sornat. Approximation and Parameterized Complexity of Minimax Approval Voting. Zaakceptowana do Journal of Artificial Intelligence Research.

Mohsen Ghaffari (ETH), Krzysztof Nowicki(UWr): PODC'18: Congested Clique Algorithms for the Minimum Cut Problem;

Tomasz Jurdzinski(UWr), Krzysztof Nowicki(UWr): SIROCCO'18: Connectivity and Minimum Cut Approximation in the Broadcast Congested Clique;

Tomasz Jurdzinski(UWr), Krzysztof Loryś(UWr), Krzysztof Nowicki(UWr): SIROCCO'18: Communication Complexity in Vertex Partition Whiteboard Model;

Anna Bartkowiak jest member of the TPC (Technical Program Committee) konferencji 2nd International Conference on Computing and Network Communications, Aug. 15-17, 2018, Astana, Kazakhstan CoCoNet 2018, coconet-conference.org/2018

Paweł Gawrychowski jest w PC konferencji SOFSEM 2019 i CSR 2019.

Jakub Michaliszyn jest w PC konferencji KR 18.