Wszystkich, którzy chcą poznać informatykę, nasze studia i nasz instytut od środka, zapraszamy na Dzień Otwarty i Dolnośląski Festiwal Nauki. Zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej perspektywicznych i pożądanych na rynku pracy, a nasi absolwenci robią kariery w wielu firmach uchodzących za światowych liderów, takich jak Google, Microsoft czy Facebook. Nasz instytut kształci informatyków od ponad 40 lat, odnosząc przy tym wiele sukcesów – tylko w tym roku nasi studenci zajęli trzecie miejsce na świecie w zawodach w konstrukcji marsjańskich łazików w Utah oraz zdobyli brązowy medal na mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym w Tajlandii.

Dzień otwarty 2017

Dzień otwarty wiosną 2017 odbył się w sobotę, 25 marca. W programie wykłady naukowe, prezentacja naszych kierunków studiów, prezentacje studentów, oraz liczne gadżety dla uczestników. Wykłady wygłosili: dr Jan Chorowski, który niecały miesiąc temu wrócił z pracy w Google, Krystian Bacławski, pasjonat systemów komputerowych.

Szczegółowy plan:
11:20 Wykład: Jan Chorowski, Inteligencja obliczeniowa
12:10 Prezentacja naszych kierunków studiów
12:50* Krystian Bacławski, O tworzeniu systemów operacyjnych
13:20 Prezentacje studentów

* w tym samym czasie, czyli o 12:30, w sali 310 było spotkanie dla osób zainteresowanych indywidualnymi studiami matematyczno-informatycznymi

Wszystkie wydarzenia miały miejsce w Instytucie Informatyki (ul. F. Joliot-Curie 15). Wykłady były w sali 119, a recepcja w holu.

Wcześniejsze wydarzenia

Dolnośląski Festiwal Nauki, 15-16 września 2016. Pracownia Inteligencji Obliczeniowej zorganizowała 15 i 16 września 2016 na wykłady i pokazy związane ze sztuczną inteligencją. W wydarzeniu wzięło udział około 1100 uczestników.

Dzień Otwarty 2016. Dzień otwarty odbył się 27 września 2016. Wzięło w nim udział 170 osób. Podsumowanie: http://ii.uni.wroc.pl/dla-studenta/aktualnosci/49 .