Zapraszamy na tygodniowy kurs pokazujący matematykę zupełnie inaczej, niż jest postrzegana i nauczana w szkole. Kurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich, a finansowany jest ze środków unijnych. Znajomość ,,szkolnej'' matematyki nie jest wymagana, ale wskazane jest zamiłowanie do logicznego myślenia. Trzecia jest zaplanowana w dniach 7-11 maja 2018.

Trzecia edycja

Trzecia edycja odbędzie się w dniach 7-11 maja 2018 (w czasie matur). Zasady będą takie same, jak podczas pierwszych dwóch edycji. Już teraz można się zapisywać!

Zajęcia odbywają się w Instytucie Informatyki, przy ulicy Juliot-Curie 15 we Wrocławiu. Kurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich; wskazane jest zamiłowanie do logicznego myślenia. Kurs jest bezpłatny; dla uczestników przewidziano obiady, można też się ubiegać o dofinansowanie do noclegów. Każda edycja kursu będzie trwała 5 dni roboczych, od 9 do 17 (pierwszego dnia od 9:45).

Zapisy grupowe: szkolamyslenia@cs.uni.wroc.pl
Zapisy indywidualne: formularz

Druga edycja odbyła się w dniach 5-9 lutego

Wszystkich uczestników zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety. Hasło zostało podane na ostatnim wykładzie.

ANKIETA

Prowadzący

Kurs poprowadzą pracownicy Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Kadrę Instytutu tworzą ludzie z bogatym, międzynarodowym doświadczeniem. Merytoryczna zawartość kursu będzie skonstruowana w oparciu o doświadczenie zdobyte w Instytucie podczas prowadzenia sześciu edycji podobnego kursu "Matematyka w dwa tygodnie". Po każdej edycji prosiliśmy uczestników o wypełnienie anonimowych ankiet. Zdecydowało się na to 362 uczestników zajęć.

Wybrane komentarze uczestników:

  • Zajęcia pomogły mi spojrzeć na matematykę w inny sposób, przestać kierować się schematami, a zacząć myśleć, dedukować.
  • Zajęcia obejmowały materiał różny od wszystkiego, czego można było się nauczyć w liceum.
  • Podczas tych 2 tygodni nauczyłem się więcej niż w trakcie całego liceum+gimnazjum ;).
  • Ostatni wykład był zdumiewający, opowiedziałam go mamie.

Kto może przyjść i jaką odniesie korzyść

Matematyka szkolna bywa nudna. Mówią, że matematyka to "sztuka logicznego myślenia", "zdyscyplinowana wyobraźnia", ale nie tłumaczą, co sinus sumy kątów ma wspólnego z logiką, a już szczególnie z wyobraźnią. Matematyka potrzebna do studiowania informatyki to język do rozmowy o skomplikowanej rzeczywistości, na przykład o złożonych algorytmach i strukturach danych. Z taką matematyką chcemy Was zapoznać.

Zapraszamy uczniów gotowych przez 5 dni myśleć do upadłego. Nie musisz lubić szkolnej matematyki, ale dobrze, jeśli lubisz zagadki. Jeśli uważasz, że myślenie idzie Ci nieźle, to prawdopodobnie sobie poradzisz. Wyobrażamy sobie, że dla niektórych uczestników ten kurs będzie zachętą do studiowania informatyki lub innych nauk ścisłych. Dla innych będzie pouczającym nowym doświadczeniem. Nikogo nie pozostawi obojętnym ;).

Pierwsza edycja

wyklady

Pierwsza edycja odbyła się w dniach 8-12 maja 2017. Po jej zakończeniu przeprowadziliśmy ankiety, których podsumowanie można znaleźć na stronie http://ii.uni.wroc.pl/instytut/aktualnosci/97.

O naszych studiach

Nasz unikalny program nauczania obejmuje najnowsze technologie i trendy w informatyce oraz klasykę. Aż 74% zaliczanych przedmiotów wybiera się u nas samemu. Dzięki temu studenci mają czas na rozwijanie swoich pasji, co skutkuje wieloma sukcesami: w 2016 r. zdobyli brąz na mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym i trzecie miejsce w najważniejszych światowych zawodach łazików marsjańskich. Nasi absolwenci pracują w firmach wymagających najwyższych kwalifikacji, jak Google czy Facebook, i prowadzą własne firmy.