22 sierpnia 2020 16:17

• Wszystkie informacje organizacyjne dla studentów I roku będą umieszczane na platformie e-learningowej SKOS, w kursie Pierwsze zajęcia 2020.
  • Spotkanie organizacyjne dla studentów 1 roku kierunku ISIM odbędzie się stacjonarnie 29 września o godz. 10 w sali 25 w Instytucie Informatyki.
  • Dostęp do serwisów uczelnianych

Po otrzymaniu indywidualnego numeru albumu będą mogli Państwo aktywować swoje konto uczelniane w systemie CAS. W tym celu należy przejść do strony login.uni.wroc.pl/passwd-change/reset i w polu Adres email podać swój prywatny adres pocztowy (musi to być ten adres, który podali Państwo podczas rejestracji kandydatów). Następnie należy odebrać pocztę przesłaną przez system CAS na ten prywatny adres i postępować zgodnie z podanymi w niej instrukcjami. W razie problemów należy wysłać wiadomość pod adresem usosweb@uwr.edu.pl.

Po zmianie hasła będą mogli Państwo logować się do Systemu Zapisów, systemów SKOS oraz usosweb.

• Drodzy Studenci, ukazało się zarządzenie Rektora, które określa warunki funkcjonowania Uniwersytetu i prowadzenia zajęć w nowym roku akademickim. Zgodnie z tymi wytycznymi w Instytucie Informatyki planujemy część zajęć prowadzić zdalnie, część hybrydowo (tzn. z możliwością uczestnictwa w nich niewielkiej grupy studentów), a część stacjonarnie. Przewidujemy, że stacjonarnie będą prowadzone zajęcia pomocnicze (wszystkie lub niektóre grupy ćwiczeniowe/pracowniowe) do następujących przedmiotów:
  • Algorytmy online
  • Analiza matematyczna
  • Analiza numeryczna (L) i (M)
  • Inżynieria oprogramowania
  • Języki programowania
  • Komunikacja człowiek-komputer
  • Konstrukcja kompilatorów
  • Kurs: Podstawowy warsztat informatyka
  • Kurs: Wstęp do programowania w języku C
  • Kurs: Wstęp do programowania w języku Python
  • Logika dla informatyków
  • Logika dla informatyków (zaawansowana)
  • Machine Learning
  • Matematyka dyskretna (L) i (M)
  • Numerical Optimization
  • Podstawy elektroniki, elektrotechniki i miernictwa
  • Programowanie funkcyjne
  • Systemy operacyjne
  • Systemy wbudowane
  • Wstęp do informatyki

Wykłady do tych przedmiotów będą prowadzone zdalnie lub hybrydowo. Pozostałe przedmioty są zaplanowane jako zdalne, ale lista przedmiotów i grup prowadzonych stacjonarnie może jeszcze ulec zmianie. Ostateczną listę podamy najpóźniej 15 września.

W przyszłym tygodniu opublikujemy wstępny plan zajęć.

Wkrótce także poinformujemy o nowych zasadach postępowania, które mają zapewnić bezpieczeństwo Wam i innym osobom przebywającym w budynku Instytutu. W szczególności według obowiązujących aktualnie przepisów wszyscy studenci są zobowiązani do osłaniania nosa i ust przez cały czas pobytu w budynku, również w czasie egzaminów i zajęć.

• Trwają prace nad organizacją zajęć w semestrze zimowym. Zgodnie z rekomendacjami Rektora Elekta planujemy część zajęć prowadzić wyłącznie zdalnie, a część w formie stacjonarnej. W szczególności chcielibyśmy zapewnić możliwość regularnych zajęć w budynku Instytutu dla studentów I roku, a także zajęć obowiązkowych (w szczególności ćwiczeń) dla studentów wyższych lat. Wykłady, repetytoria i niektóre pracownie będą się odbywać zdalnie. Sposób prowadzenia pozostałych zajęć zostanie ustalony wkrótce, i będziemy Was o tym informować na bieżąco.

Przygotowując rozwiązania musimy pogodzić potrzebę regularnych, bezpośrednich spotkań studentów z nauczycielami oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego. W przypadku znacznego pogorszenia się sytuacji epidemicznej wszystkie zajęcia mogą być okresowo prowadzone wyłącznie w trybie zdalnym.

• Program oraz sposób realizacji dni adaptacyjnych dla osób przyjętych na studia (na kierunki informatyka, ISIM oraz Data Science) w roku 2020 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego zostanie opublikowany na tej stronie do końca sierpnia 2020 w połowie września.