7 lipca 2021 14:36

Rynek pracy wysoko ceni naszych absolwentów - wg https://ela.nauka.gov.pl absolwenci trzech uniwersytetów - UWr,  UJ i UW zdecydowanie dominują pod względem wysokości zarobków wśród absolwentów stacjonarnych studiów informatycznych I stopnia. W badaniu ELA wylicza się medianę średnich miesięcznych zarobków ze wszystkich źródeł w pierwszym roku po dyplomie na podstawie danych z ZUS. UWr jest na drugim miejscu w Polsce przed UW, a za UJ wg współczynnika zarobków w stosunku do zarobków średnich w miejscu zamieszkania absolwenta (wartości współczynnika wynoszą odpowiednio: 1.69, 1.54, 1.45). Z kolei wg kwot bezwzględnych (UWr - 8144 zł), wyprzedzamy UJ (7744 zł)  ale jesteśmy za UW (9148 zł). Zajmujemy pierwsze miejsce w Polsce (wg współczynnika zarobków) jeśli brać pod uwagę wyłącznie osoby, które podjęły pracę już na studiach. Najlepszy wg współczynnika zarobków wynik wśród uczelni technicznych osiągnęli absolwenci WPPT Politechniki Wrocławskiej i wyniósł on 1.2 (5770 zł), a wg bezwględnej kwoty zarobków - Politechniki Gdańskiej (1.15, 6364 zł).

Uwaga: Zestawienie nie obejmuje dochodów uzyskiwanych za granicą oraz absolwentów prowadzących działalność gospodarczą.

Link do rekrutacji. Zobacz też najczęściej zadawane pytania.