Jeśli macie jakieś pytania to śmiało: promocja (małpa) cs.uni.wroc.pl

Dzień Otwarty 2024 - 13 kwietnia

Co Was wyróżnia? Dlaczego Wy?

 • mocno zindywidualizowany program studiów - indywidualny tok studiów dla każdego, dzięki czemu można wybierać ambitne przedmioty o kosmicznym poziomie, jak i te bardziej standardowe, z ofertą zajęć można zapoznać się w naszym systemie zapisów
 • wielu naszych pracowników to uznani naukowcy, zajmujący się szerokim wachlarzem tematów: np. AI, ML & big data, algorytmika i wiele innych...  Tworzymy dobre środowisko do rozwoju pasji naukowych młodych ludzi. Regularnie publikujemy nasze wyniki w najlepszych miejscach na świecie. W ewaluacji pracy naukowej otrzymaliśmy ocenę A+ (Ocenę A+ otrzymały tylko trzy polskie uczelnie prowadzące badania w informatyce lub informatyce technicznej (zarówno wśród uniwersytetów jak i politechnik) - my, Uniwersytet Warszawski oraz (po odwołaniu) Uniwersytet Jagielloński). W ocenie jakości publikacji (kryterium 1 ewaluacji) mieliśmy samodzielnie najwyższy wynik w Polsce.
 • niektórzy nasi pracownicy to wybitni praktycy posiadający cenione doświadczenie (m.in. Jan Chorowski - obecnie CTO w Pathway, współpracował z Google Brain, Yoshua Bengio Lab, Wiktor Zychla - Lead Software Architect w Vulcan (profil stackoverflow), Paweł Rychlikowski - specjalista przetwarzania języka naturalnego, sztucznej inteligencji, analizy i syntezy mowy). Stale współpracujemy z praktykami spoza uczelni np. PRaSK i Praktyczne zarządzanie systemami prowadzone przez Marcina Włodarczaka (duże doświadcznie zawodowe, m.in. był dyrektorem ds. Insider Threat w UBS). Niezłe doświadczenia praktyczne mają też nasi doktoranci np. Michał Kowalczykiewicz (Manager, Software Development, Scala consultant and Speaker), Daniel Górski (Staff Software Engineer, 15 lat doświadczenia komercyjnego w Javie)
 • mamy wielu wybitnych studentów odnoszących wielkie sukcesy (programowanie zespołowe - srebrne medale mistrzostw świata, dwie wygrane pod rząd w Europie Środkowej!, dwukrotne Mistrzostwo Polski, łazik marsjański - 2. i 3. miejsce na świecie!, AI4Games - wiele wygranych zawodów, konferencja, ciekawe projekty m.in. - mimiker, kuźnia rdzeni, helium, projekty biznesowe, które się rozwijają w działające firmy,
 • studenci mają możliwość aby zaangażować się i stworzyć świetną pracę dyplomową: konkurs na najlepsze prace na wydziale: wyniki 2023, 2022, 2021, 2020 konkurs na najlepsze prace na wydziale o charakterze praktycznym: wyniki 2023, 2022.
 • Kierunki Informatyka oraz ISIM (Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne) otrzymały Certyfikat Doskonałości Kształcenia Doskonały kierunek nadawany przez Państwową Komisję Akredytacyjną - to odpowiednik dawnej oceny wyróżniającej PKA.
 • na studiach jest fajna atmosfera, z każdym można pogadać (wspólna integracja studentów i pracowników - obozy ZOSIA)
 • nacisk na naukę rozwiązywania problemów uzupełniany nauką praktycznych technologii,
 • absolwenci odnoszą oszałamiające sukcesy (Łukasz Kaiser - współautor pracy Attention is all you need gdzie zaproponowano architekturę sieci neuronowych Transformer, która zapoczątkowała obecną falę rozwoju sztucznej inteligencji i jest fundamentalną podstawą dużych modeli językowych takich jak GPT.  Łukasz jest też core contributorem systemu GPT-4 (Long context Lead, Long Context Research) i biblioteki TensorFlow. Spędził wiele lat w Google Brain, obecnie jest w Open.AI. Maciej Popowicz - współzałożyciel Ten Square Games, Szymon Stoma - inwestor, CEO, Head of research and development,  Aleksander Mądry - profesor MIT, szef działu Preparedness w OpenAI). Świetne perspektywy na pracę tam gdzie się chce! Absolwenci nawet jak są mocno zajęci to goszczą na zajęciach.
 • nasi absolwenci są cenieni na rynku już w pierwszym roku pracy - absolwenci 2021 (najwyższa mediana zarobków w pierwszym roku po dyplomie spośród absolwentów wszystkich kierunków stacjonarnych wszystkich polskich uczelni), absolwenci 2020, absolwenci 2019. Najłatwiej się chwalić spektakularnymi i wyjątkowymi sukcesami najlepszych absolwentów, o jakości naszych studiów najlepiej jednak świadczy powodzenie i rozwój karier pozostałych. Bardzo szybko zostają oni zostają seniorami, pełnią odpowiedzialne funkcje w firmach  czy zakładają własne. I widać, że tak się dzieje juz w pierwszym roku pracy - od początku prowadzenia badań ELA nasze kierunki są w ścisłej czołówce.
 • zaproszono nas do akcji Dziewczyny na politechniki/dziewczyny do ścisłych (trzeba było zmienić oryginalną nazwę akcji bo przecież jesteśmy Uniwersytetem!), zobacz też: stypendia dla dziewczyn
 • jesteśmy częścia globalnej społeczności informatycznej: będziesz w czymś dobry - nasze rekomendacje otworzą Ci wiele drzwi
 • współpracujemy z wielomia firmami (w losowej kolejności: Fibertide, Antmicro, Fingo, Ten Square Games, Nokia, Tooploox, Volvo, Google, Huawei, Jane Street, Oracle, UBS, Insert i wiele innych)
 • oferujemy zajęcia we współpracy z różnymi jednostkami naukowymi np. Course on Biomedical Image Analysis we współpracy z CASUS.
 • oprócz studiów informatycznych prowadzimy też wspólnie z Instytutem Matematycznym UWr  indywidualne studia matematyczno-informatyczne ISIM oraz data science (mgr)

Jak działa ten indywidualny tok studiów? Co to oferta, głosowanie i zapisy?

Pod koniec roku akademickiego pracownicy przygotowują propozycje przedmiotów, które mogą poprowadzić w kolejnym roku. Taka oferta jest poddawana głosowaniu studentów. Na podstawie wyników dyrektor ds. dydaktycznych decyduje, które przedmioty będą prowadzone. Nie wszystkie przedmioty muszą być prowadzone co roku, dzięki czemu możemy oferować też przedmioty mniej popularne, bardzo zaawansowane lub mocno specjalistyczne, które mogą być prowadzone w mało licznych grupach. Na początku semestru rozpoczynają się zapisy, jak się na coś głosowało można zapisywać się wcześniej. Potem studenci oceniają zajęcia w zapewniającym anonimowość systemie. Dzięki ciekawej kryptografii wiemy kto oceniał, a nie wiemy która ocena jest jego!

Gdzie można zobaczyć jakie przedmioty są w ofercie Instytutu? Jakie są prowadzone w tym semestrze?

Zapraszamy na stronę Oferty dydaktycznej. Przedmioty w aktualnej ofercie są zaznaczone na niebiesko lub zielono. Lista i opis przedmiotów prowadzonych w poszczególnych semestrach znajdują na stronie Systemu zapisów.

Czy każdy może wybierać sobie jedynie to, co go interesuje? Czy mogę pominąć jakieś nieważne dla mnie tematy?

Konstruując plan student ma dużą dowolność, ale też musi zadbać o pokrycie tematów wymaganych przez obowiązujące przepisy.

Na studiach I stopnia jest 7 przedmiotów obowiązkowych. Dodatkowo każdy student musi zgromadzić odpowiednią liczbę punktów ECTS za pewne moduły zajęć. Np. zajęcia z grupy tematycznej Bazy danych można zaliczyć za pomocą przedmiotu Bazy danych lub bardziej specjalistycznego  Kursu projektowania aplikacji z bazami danych. Można też zaliczyć obydwa te przedmioty.

Czy poradzę sobie z wyborem odpowiednich przedmiotów? Co jak o czymś zapomnę?

Przez pierwsze dwa semestry każdy student ma przypisanego tutora, z którym powinien spotkać się kilka razy w semestrze i omówić, jakie ma plany w kontekście swoich potrzeb i zainteresowań. Przedmioty zalecane dla I roku są też wyraźnie oznaczone w systemie zapisów.  W kolejnych latach, będziecie zarówno znali lepiej tematy które Was interesują jak i specyfikę samych studiów. Wtedy też o wiele łatwiej będzie Wam skorzystać z oferowanej przez nasz instytut elastyczności.  

Jak wyglądają formalności związane z rekrutacją?

Bieżące informacje można znaleźć w serwisie rekrutacyjnym UWr.

Jakie programy stypendialne są dostępne?

Proszę zerknąć tu.

Jakie były progi punktowe w poprzednich latach?

Proszę spojrzeć na kalkulator punktów rekrutacyjnych. Należy pamiętać, że progi mocno zależą od liczby maturzystów w danym roczniku oraz trudności matury z matematyki i informatyki.

Gdzie mogę zadać pytanie, którego nie ma na powyższej liście?

Najlepiej zapytać na (nieoficjalnym) forum studenckim, które jest przeglądane zarówno przez studentów, jak i pracowników Instytutu. Można też rzucić okiem na nieoficjalny Poradnik studiowania przygotowany przez naszych studentów.

W bardziej oficjalnych sprawach można napisać do jednej z osób  wymienionych na stronie Pytań.

fot. Corvus Monedula, CC-BY-SA 3.0
(fot. Corvus Monedula, CC-BY-SA 3.0)