Nie samą nauką żyje student

Na naszej uczelni jest sporo okazji do rozrywki i odpoczynku po ciężkich zmaganiach z wiedzą. Wrocław słynie z długoletnich tradycji studenckich, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jeśli oprócz studiów szukasz okazji do spędzenia czasu z ciekawymi ludźmi, rozwijania swoich zainteresowań naukowych i sportowych, to nie mogłeś trafić lepiej. Nasz wydział, a także Uniwersytet Wrocławski w ogóle, organizuje w ciągu całego roku wiele interesujących wydarzeń.

Wrocław

Wrocław szczyci się ponad tysiącletnią tradycją, wpływ wielu kultur stworzył niepowtarzalną atmosferę tego miasta. Najczęstszym miejscem spotkań mieszkańców jest Rynek, oprócz zabytków, znajdziesz tutaj sporo restauracji, kawiarni itp. Kilkaset metrów dalej jest imprezowe serce miasta, oferta klubów jest imponująca, znajdzie się coś dla miłośnika jazzu, jak i amatora czarnych brzmień. Do Wrocławia zjeżdża się sporo artystów, koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, to tylko przedsmak tego, co odkryjesz przyjeżdżając do nas.
Na pewno słyszałeś o festiwalach, które odbywają się w naszym mieście, kilka najważniejszych, to Nowe Horyzonty, Jazz nad Odrą, Wrocław Non Stop, Brave Festival. Jeśli jesteś zainteresowany aktualnymi wydarzeniami kulturalnymi w naszym mieście, zajrzyj na stronę http://www.wroclaw.pl/go/wydarzenia.

Wrocław to duże miasto z dobrze zarysowanym centrum kulturalnym, kilkoma teatrami, operą, filharmonią i Narodowym Forum Muzyki, znajdującymi się na obrzeżu zabytkowego rynku.

Wrocław jest miastem akademickim nie tylko w odczuciu pracujących oraz studiujących tutaj osób, ale również w działaniach włodarzy miasta. Najlepszy przykładem dbałości prezydenta miasta o jego rozwój naukowy jest program Visiting Professors, który sponsoruje przyjazdy do Wrocławia uczonych o międzynarodowej renomie. Akademia Młodych Artystów i Uczonych to inna inicjatywa skierowana tym razem do młodych wybitnych wrocławian.

Od kilkunastu lat prężnie rozwija się we Wrocławiu sektor IT. Działa tutaj kilka dużych korporacji np.: Capgemini, Tieto, IBM, Opera, Nokia ale także wiele mniejszych firm takich jak: SMT, Comarch, Online Technology Poland, Insert, Techland, Power Media, money.pl, nk.pl oraz Ten Square Games.

Atmosfera na wydziale

Na naszym kierunku właściwie nie odczuwa się podziału na poszczególne lata studiów, studenci różnych lat często mają wspólne zajęcia, w zależności od tego jak sobie ułożą plan. Jeśli będziesz potrzebował pomocy z jakimkolwiek przedmiotem, zawsze znajdzie się ktoś, kto rozwieje Twoje wątpliwości.

Koło Naukowe Studentów Informatyki

Od wielu lat studenci naszego Instytutu mają również własną organizację naukową Koło Naukowe Studentów Informatyki (popularnie nazywane KSI).

Członkiem koła może zostać każdy student Uniwersytetu Wrocławskiego, który skontaktuje się z zarządem koła i wyrazi chęć dołączenia do grona jego członków. Warunkiem przynależności nie są wybitne osiągnięcia naukowe, ale przede wszystkim zamiar pogłębienia swojej wiedzy z dziedziny informatyki. Na spotkaniach koła naukowego można usłyszeć wiele ciekawych rzeczy, jak i podzielić się własną wiedzą, przygotowując i przedstawiając seminarium na wybrany temat z dziedziny informatyki lub dziedzin pokrewnych.

Raz do roku, w okresie zimowym, koło organizuje obóz naukowy o wdzięcznej nazwie ZOSIA (tj. Zimowy Obóz Studentów Informatyki A). Spotkania organizowane są co roku w innej miejscowości górskiej, którą ustalają wspólnie członkowie koła. Na obozy zapraszani są studenci, pracownicy naukowi, wykładowcy oraz ludzie związani z informatyką i dziedzinami pokrewnymi. Każdy z zaproszonych gości może przygotować wykład na wybrany przez siebie temat. Cały dzień odbywają się wycieczki po górach, a wieczorami spotkania i słuchanie ciekawych wystąpień gości oraz studentów (przykładowe wykłady dotyczyły zarządzania farmą serwerów, bezpieczeństwa w sieci, gry w GO czy też sposobów implementacji symulatora lotów). Jak widać, ZOSIA to nie tylko okazja do pogłębienia swojej wiedzy, ale również czas na to by poznać interesujących ludzi, poszerzyć swoje horyzonty, porozmawiać na ciekawe tematy oraz poobcować z przyrodą górską.

Sprawy socjalno-bytowe

Wiele cennych informacji można znaleźć na stronie uniwersytetu: http://uni.wroc.pl/studenci/domy-studenckie oraz https://dev.uni.wroc.pl/4764-2/wsparcie-dla-studen...

Organizacje studenckie

Jeśli spodoba Ci się studiowanie u nas i będziesz chciał czynnie brać udział w organizacji różnych wydarzeń, możesz wstąpić do jednej z wielu organizacji studenckich, takich jak klub turystyki górskiej czy klub żeglarski. Pełen wykaz.