Egzaminy dyplomowe
Obrona pracy i egzamin dyplomowy
- I termin – 26 czerwca 2024 r. sala 25, godz. 10.00-13.00
- II termin – 9 września 2024 r. sala 25, godz. 10.00-13.00
Do pisemnego egzaminu dyplomowego mogą przystąpić tylko studenci, którzy mają wpisane w Usos wszystkie oceny z zaliczanych przedmiotów oraz uzyskali pozytywna ocenę za pracę dyplomową.
Gotową pracę dyplomową, po zaakceptowaniu przez promotora, student rejestruje w systemie archiwizującym i antyplagiatowym Archiwum Prac Dyplomowych (APD) https://apd.uni.wroc.pl (dane do logowania takie jak w USOSweb).
Zgłoszoną w APD pracę akceptuje promotor i ocenia recenzent.
- w przypadku prac magisterskich wymagane jest, by przynajmniej jedna z osób oceniających pracę (promotor lub recenzent) miała habilitację a druga doktorat;
- w przypadku prac licencjackich i inżynierskich, wymagane jest, by obie osoby oceniające (promotor i recenzent) miały doktorat.
Do pracy magisterskiej napisanej w języku polskim należy dołączyć streszczenie zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim. W przypadku, gdy składana praca dyplomowa jest napisana w języku obcym, należy uzyskać pisemną zgodę Dziekana oraz dołączyć tytuł i streszczenie pracy w zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim.
Obrona pracy licencjackiej lub inżynierskiej i egzamin dyplomowy
Obrony prac dyplomowych po studiach 1-go stopnia odbywają się w trzech terminach w ciągu roku: we wrześniu, w lutym i w czerwcu. Dokładne daty podawane są z co najmniej 3-miesięcznym wyprzedzeniem. W trakcie obrony student przedstawia swoją pracę przed promotorem i recenzentem. Dodatkowo student musi wykazać się znajomością pracy i dziedziny, której ona dotyczy. Na obronie mogą być obecni inni studenci i pracownicy.
Niezależnie od obrony pracy studenci zdają egzamin dyplomowy. Zgodnie z regulaminem studiów na UWr, prawo do zdawania egzaminów licencjackiego i inżynierskiego przysługuje studentom, którzy zaliczyli ostatni semestr studiów pierwszego stopnia (szósty dla studiów licencjackich, a siódmy dla studiów inżynierskich) oraz uzyskali pozytywną ocenę za pracę dyplomową.
Forma egzaminu licencjackiego/inżynierskiego
Zdający otrzymują zestaw 6 zadań z zakresu przedmiotów obowiązkowych: MatI, MatII, Prog, AiSD, MDyskr i MNum. Z tego zestawu należy wybrać (i przedstawić) rozwiązanie 3 zadań. Za brakujące (do trzech) zadania zostanie wystawiona ocena niedostateczna z urzędu.
Egzamin uważa się za zaliczony, jeśli student rozwiąże z oceną dostateczną co najmniej 2 zadania. Wtedy ocena z egzaminu jest średnią arytmetyczną ocen z trzech wybranych zadań. Na rozwiązanie zadań przeznacza się czas 3x50 = 150 minut.
Po wyjściu z sali egzaminacyjnej w czasie egzaminu nie ma możliwości powrotu do tej sali i kontynuowania pisania egzaminu.
Zadania z egzaminów:lat 2006-2015 są dostępne tutaj,
Obrona pracy magisterskiej
Obrona pracy magisterskiej jest częścią egzaminu magisterskiego. W czasie obrony/egzaminu student prezentuje pracę i odpowiada na pytania komisji.
Egzamin magisterski na kierunku Informatyka ma formę ustną. Składa się go przed trzyosobową komisją, w skład której wchodzi przewodniczący, promotor i recenzent. Termin egzaminu jest ustalany po zaliczeniu przez magistranta ostatniego semestru oraz złożeniu pracy dyplomowej. W czasie egzaminu student prezentuje pracę i odpowiada na pytania komisji. Zakres egzaminu precyzuje Program Studiów w rozdziałach Tok studiów/Praca magisterska i egzamin magisterski oraz Klasyfikacja przedmiotów/Praca magisterska i obrona pracy magisterskiej.
Do pracy magisterskiej napisanej w języku polskim należy dołączyć streszczenie zarówno w języku polskim jak i w języku angielskim. W przypadku, gdy składana praca dyplomowa jest napisana w języku obcym, należy uzyskać pisemną zgodę Dziekana oraz dołączyć tytuł i streszczenie pracy w zarówno w języku angielskim jak i w języku polskim.