Najczęściej zadawane pytania. Informacje o rekrutacji (progi) Jak wyglądał DO 2023.

Wydziałowy Dzień Otwarty odbędzie się 13 kwietnia 2024.

Pamiętajcie, że jedna z ważniejszych części Dnia odbywa  w kuluarach, postaramy się zapewnić okazję aby każdy mógł na luzie porozmawiać z naszymi pracownikami i studentami.

Więcej o tym dlaczego warto studiować informatykę u nas.

Program

Zaczynamy o 11:00 ogólnowydziałowym wykładem, który odbędzie się w sali HS w Instytucie Matematycznym:

Anna Wysoczańska-Kula Matematyczne konsekwencje rzucania lassem i inne historie, czyli o korzyściach z myślenia abstrakcyjnego

Streszczenie:
Czy wiecie, że matematyk wcale nie musi sprawnie liczyć? Może mylić się nawet przy dodawaniu 56 do 48 🙂 Matematyk to osoba, która dostrzega wzorce i schematy; która widzi, że można opisać wspólnym językiem sytuacje, na pierwszy rzut oka niemające ze sobą nic wspólnego. Czy coś łączy zegar i kwadrat? Czy tasowanie kart pomaga rozwiązywać równania? Jakie są matematyczne konsekwencje rzucania lassem? Jak się umówić na randkę tak, aby rodzice tego nie podsłuchali? O tym wszystkich opowiem podczas mojego wykładu.

Po wykładzie osoby zainteresowane informatyką zapraszamy do Instytutu Informatyki (przejście łącznikiem), a osoby zainteresowane matematyką zostają w sali HS.

Program części informatycznej
Spotkania i wykłady odbędą się w Instytucie Informatyki w sali 119. Zapraszamy do wysłuchania prezentacji kierunku oraz do udziału w panelu dyskusyjnym na temat studiowania na naszej informatyce.
 
12:00 Wiktor Zychla Rust i Javascript w wyścigu o wydajność slajdy
 
Rust jest nowoczesnym językiem programowania, który został zaprojektowany tak aby zapewniać bezpieczeństwo i wydajność, nie wymagając jednocześnie manualnej obsługi pamięci. Javascript jest standardowym językiem używanym w tworzeniu stron internetowych.
 
Przeglądarka internetowa posiada dwa silniki uruchomieniowe - silnik Javascript i silnik Webassembly (do którego kompiluje się m.in. C++ czy Rust). Na przykładzie nietrudnego zagadnienia animowania zbioru Mandelbrota spróbujemy porównać ich wydajność.
 

Wiktor pełni rolę Lead Software Architect w firmie Vulcan. U nas jest ekspertem inżynierii oprogramowania, specjalizuje się w .NET i node.js. Od wielu lat dzieli się swoją wiedzą na blogu oraz na stackoverflow (reputacja top 0.47% overall), był MVP Microsoftu.

 

 

 

12:30 Prezentacja kierunku, naszych kół naukowych: Koła Studentów Informatyki oraz Koła Pasjonatów Informatyki, Mechaniki i Elektroniki Continuum - oraz dyskusja panelowa na temat studiowania w Instytucie Informatyki UWr z naszymi studentami:

 

Piotr studiuje na pierwszym roku informatyki. Wygrał ogólnopolski finał festiwalu Explory, w ramach ktorego zbudował w pełni funkcjonalny procesor wykorzystując programowalny układ FPGA. W maju weźmie udział w Regeneron International Science and Engineering Fair w Los Angeles. Jest zaangażowany w działalność Koła Pasjonatów Informatyki, Mechaniki i Elektroniki Continuum.

 

 

Emilia jest studentką II roku informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Jest członkinią Koła Studentów Informatyki, gdzie między innymi angażuje się w działania popularyzujące informatykę. Interesuje się różnymi aspektami informatyki: sieciami komputerowymi, systemami operacyjnymi oraz analizą danych.

 

 

Hania studiuje u nas na drugim roku informatyki. Z rzeczy informatycznych najbardziej interesuje ją analiza numeryczna i testowanie oprogramowania, z rzeczy mniej informatycznych – pływanie oraz gra na fortepianie i skrzypcach. Dwóch ostatnich nauczyła się w szkole muzycznej, którą w zeszłym roku skończyła, łącząc klasę dyplomową z pierwszym rokiem studiów. Jest ambasadorką programu Fundacji Perspektywy wspierającego zaangażowanie dziewczyn w naukach ścisłych i technice.

 

 

Michał jest na ostatnim semestrze magisterki z informatyki, a od września zaczyna pracę w jednej z londyńskich firm tradingowych. Laureat naszego konkursu prac dyplomowych za pracę licencjacką o  wykorzystaniu sieci neuronowych do upraszczania tekstów w języku polskim.

 

 

 
13:30 Klaudia Balcer O grafowych sieciach neuronowych w systemach rekomendacyjnych w kontekście historii użytkownika i anonimowych sesji, czyli skąd w internecie wiedzą co lubisz.
 
 

Klaudia łączyła studia licencjackie z matematyki ze szkołą muzyczną, studia magisterskie z matematyki ze studiami na kierunku Data Science. Te ostatnie, zwłaszcza dzięki wcześniejszym doświadczeniom zawodowym, zdominowały jej zainteresowania, tak że rozpoczęła studia doktoranckie z informatyki w Zakładzie Inteligencji Obliczeniowej (akronim: ZIOb).

 

 

14:00 - sala 105 II UWr - spotkanie dla zainteresowanych kierunkiem ISIM
 
Zdjęcie: Janusz Pietroszek, Vireo Media (Zdjęcie: Janusz Pietroszek, Vireo Media)
 

Nasz adres:

ul. Fryderyka Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław

Dojazd KM - przystanek Most Grunwaldzki
Parkowanie - przed budynkiem, wjazd od ul. B. Polaka lub przy Odrze - ul. Joliot-Curie, wjazd od Mostu Grunwaldzkiego.

Linki

Dlaczego warto?
Co się u nas dzieje na co dzień?
Przeglądnij plan i ofertę zajęć
Formalności rekrutacyjne