30 października 2022 22:33

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz i Marcin Martowicz wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym! Tytuł Mistrza Polski zdobyty przez tę samą drużynę w zeszłym roku zostaje we Wrocławiu!

W zawodach przyznano po 4 medale złote, srebrne i brązowe. Kolejne 3 miejsca i pozostałe złote medale dla drużyn Uniwersytetu Jagiellońskiego. Piąte miejsce i medal srebrny zdobywa UWr2 czyli Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik oraz Adam Zyzik. Szóste miejsce dla Uniwersytetu Warszawskiego. Miejsce siódme i również srebro zdobywa UWr4 czyli Hubert Obrzut, Łukasz Pluta i Jan Wańkowicz. Z kolei brązowy medal i miejsce dziewiąte dla drużyny UWr6 w składzie Bartosz Chomiński, Mateusz Orda i Marcel Szelwiga. Bardzo się cieszymy!

Gratulacje również dla opiekunów naszych drużyn - Krzysztofa Lorysia, Bartka Dudka i Pawła Gawrychowskiego.

Bardzo cieszymy się również z najlepszego miejsca wśród drużyn polskich liceów dla Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu. Drużyna LO 14 startowałą w składzie Michał Banaszkiewicz, Bartosz Brejna i Olaf Surgut. Wspólnie z tym liceum od lat realizujemy zaawansowany program nauczania algorytmiki i programowania.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym (AMPPZ) to zawody programistyczne organizowane dla studentów polskich szkół wyższych. Konkurs jest wzorowany na światowych mistrzostwach International Collegiate Programming Contest, i jest oficjalnie częścią europejskich zawodów ICPC. AMPPZ odbywają się od 1996 roku, tegorocznym gospodarzem zawodów był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W zawodach biorą udział 3-osobowe zespoły studentów, mające do dyspozycji jeden komputer. Celem jest rozwiązanie jak najwięcej spośród dostarczonych przez organizatorów zadań algorytmiczno-programistycznych.

ranking mistrzostw

zdjęcia naszych drużyn