Menu

April 24, 2022, 6:15 p.m.

Drużyna UWr 1 w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz, Marcin Martowicz wygrała zakończone dzisiaj Mistrzostwa Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym - CERC 2021 i zapewniła sobie awans do światowych finałów ICPC planowanych na 2023! Ze względu na pandemię zawody odbyły się dopiero teraz (24 kwietnia 2022) w trybie rozproszonym, nasi zawodnicy pisali je z pracowni II UWr. Pozostałe miejsca na podium zajęły dwie drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego. W top 10 znalazły się jeszcze dwie nasze drużyny:
  • UWr 2 w składzie: Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik. Ta drużyna wygrała (również przesunięte o rok) zawody CERC 2020 i będzie reprezentować nas na finałach ICPC w listopadzie 2022 w Dhace.
  • UWr 3 w składzie Michał Kępa, Dominik Kowalczyk, Michał Maras.
Wielkie gratulacje!
 
 
W Akademickich Mistrzostwach w Programowaniu Zespołowym dla regionu Europy Środkowej (Central Europe Regional Contest, CERC) tradycyjnie biorą udział drużyny z z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. To nie jest pierwsze zwycięstwo naszych drużyn. W ubiegłym roku drużyna w składzie Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik wygrała CERC 2020.
 
Zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Srodkowej umożliwia awans do światowych finałów - International Collegiate Programming Contest. ICPC to największe i najbardziej prestiżowe zawody w programowaniu na świecie. O możliwość awansu do finałów co roku walczy ponad 50 tysięcy studentów z 3000 uczelni wyższych z ponad setki krajów. W zawodach startują trzyosobowe zespoły, które rozwiązują zadania algorytmiczne oparte na rzeczywistych problemach, ćwicząc współpracę, kreatywność oraz umiejętność działania pod presją czasu. Nie wystarczy sam pomysł na rozwiązanie. Efektem pracy zespołu muszą być działające programy, które zaliczą wszystkie testy sprawdzające ich poprawność oraz wydajność.
 
CERC 2021 II UWr CERC 2021 - Zwycięzka drużyna UWr1 CERC 2021 - UWr2UWr3