5 maja 2022 23:00

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego wygrała zawody CodinGame Spring Challenge 2022. Wydarzenie polegało na napisaniu w 10 dni sztucznej inteligencji grającej w stworzoną na potrzeby zawodów grę. Udział wzięło 7695 programistów z 303 uczelni. Gratulacje dla wszystkich uczestników z UWr, a zwłaszcza dla liderów rankingu indywidualnego: Marcina Martowicza (miejsce 6.), Szymona Miklera (miejsce 8.), Dominika Kowalczyka (miejsce 20.), Marceliny Oset (miejsce 27.), Marka Szykuły (miejsce 32.) i Jakuba Kowalskiego (miejsce 38.). Z afiliacją UWr startowało 67 osób, obecnych studentów oraz absolwentów, 14 z nich dostało się do najwyższej (tzw. legendarnej) ligi. Jest to piąta wygrana UWr z rzędu, wygraliśmy każdą edycję od momentu wprowadzenia rankingu uczelni.

26 maja odbędzie się w Instytucie Informatyki UWr minikonferencja poświęcona zawodom, w planie prezentacje o używanych technikach i algorytmach. Prelegentami będą m.in. dr Jakub Kowalski (ojciec sukcesów UWr w tych zawodach!) oraz Daniel Górski (top 10 w światowym rankingu CodinGame, pierwsze miejsce w Polsce). Więcej informacji umieścimy wkrótce. Zapraszamy!

CG ranking indywidualny CG ranking uczelni screen z gry