11 maja 2017 09:59

Nowe technologie dla dziewczyn – to pierwszy w Polsce program stypendialny dla młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z nowymi technologiami. Rusza właśnie jego trzecia edycja. Firma Intel Technology Poland wspólnie z Fundacją Edukacyjną Perspektywy ponownie zapraszają tegoroczne maturzystki i studentki studiów inżynierskich i magisterskich do udziału w unikatowym programie wsparcia i rozwoju.

Start III edycji

Już 8 marca w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej podczas konferencji prasowej Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! 2017 nastąpiło uroczyste otwarcie trzeciej edycji programu stypendialnego Nowe technologie dla dziewczyn. Do udziału w nim zaproszone zostaną tegoroczne maturzystki oraz studentki studiów inżynierskich i magisterskich polskich uczelni technicznych oraz (nowość!) najlepszych uniwersyteckich kierunków: informatyka, matematyka i fizyka w Polsce.

Aplikować będzie można przez stronę www.stypendiadladziewczyn.pl od 8 marca do 30 czerwca 2017 roku.

Szczegóły wsparcia

Stypendystki otrzymają różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Znajdą się pod opieką Mentora lub Mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel. Otrzymają stypendium w wysokości 12 000 zł (brutto), które pokryje część wydatków, jakie po noszą w związku ze studiami. Zostaną również zaproszone do udziału w programie stażowym w ekscytującym miejscu – gdańskim centrum badawczo-rozwojowym Intela (największym ośrodku R&D Intela w Europie).

Inicjatywa ma na celu zainteresowanie młodych kobiet branżą nowych technologii oraz kierunkami studiów, które wiążą się z ich tworzeniem. Wykorzystanie ich wielkiego potencjału w kluczowym dla cywilizacji obszarze nowych technologii jest warunkiem koniecznym dla jej rozwoju.