2 grudnia 2019 22:05

Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym. Mistrzostwa, w których udział wzięły 63 zespoły odbyły się 1 grudnia w czeskiej Pradze. Drużyna startowała w składzie Anadi Agrawal, Michał Górniak, Jarosław Kwiecień.

Dwa pierwsze miejsca w zawodach zajęły drużyny z Uniwersytetu Warszawskiego, a czwarte - reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie drużyny z czołówki - pierwsza dziewiątka - rozwiązały tę samą liczbę zadań, a o zajętych miejscach decydował czas zgłoszenia rozwiązań. W tej ścisłej czołówce znalazły się jeszcze dwa nasze zespoły - UWr4 (Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik) oraz UWr2 (Mateusz Orda, Andrzej Turko, Maciej Walkowiak).

Nasza drużyna wywalczyła awans do finałów Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które odbędą się w czerwcu 2020 roku w Moskwie.