Oferujemy studia informatycznie I, II i III stopnia, Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne, a także studia II stopnia na kierunku data science. Zapraszamy!

Link do centralnego serwisu rekrutacji UWr. Zobacz też najczęściej zadawane pytania.

Zasady rekrutacji

Studia I stopnia, informatyka (licencjacka i inżynierska)

Student wybiera w czasie studiów, czy woli wersję inżynierską, która trwa 3,5 roku, czy licencjacką, która trwa 3 lata - rekrutacja jest wspólna. W postępowaniu rekrutacyjnym brane będą pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów wymienionych w poniższej tabeli. Wynik egzaminu maturalnego, wyrażony jako liczba uzyskanych procentów, pomnożony będzie przez odpowiedni współczynnik zawarty w tabeli. Jeśli egzamin z danego przedmiotu zdawany był na dwóch poziomach, pod uwagę brany będzie wynik korzystniejszy. Lista rankingowa tworzona będzie na podstawie sumy uzyskanych punktów. Jeśli kandydat nie zdawał na egzaminie maturalnym któregoś z wymienionych niżej egzaminów, otrzymuje za ten egzamin 0 punktów, ale może przystąpić do postępowania rekrutacyjnego.

przedmiot Poziom podstawowy Poziom rozszerzony
informatyka 0,5 1,0
matematyka 0,5 2,0
przedmiot (jeden do wyboru)
fizyka z astronomią, matematyka, informatyka
0,25 0,5
dowolny język obcy nowożytny (pisemny) 0,2 0,4

Na studia kwalifikowani są wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 115 punktów rekrutacyjnych oraz co najmniej 30 procent punktów z egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym lub co najmniej 70 procent punktów z egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym.

Progi:

Do obliczenia liczby punktów rekrutacyjnych na informatykę lub ISIM można wykorzystać kalkulator rekrutacyjny. Analizując podane tam progi należy pamiętać, że ich wartość mocno zależy od liczby kandydatów i ich wyników na maturze, trudności tej matury i może się istotnie zmieniać pomiędzy latami.

Laureaci i finaliści Olimpiady Informatycznej, Olimpiady Fizycznej, Olimpiady Matematycznej oraz (od 2018 r.) Olimpiady Lingwistyki Matematycznej są przyjmowani na podstawie dokumentu wydanego przez komitet organizacyjny danej olimpiady oraz złożonych dokumentów. Uprawnienia przyznawane są kandydatowi w roku zdania matury. Co roku przyjmujemy na studia kilkanaścioro olimpijczyków.

Kandydaci ze "starą maturą" (zdawaną do 2004 roku) będą przyjmowani na podstawie rankingu sumy ocen z dwóch dowolnych pisemnych przedmiotów zdawanych na egzaminie dojrzałości w ramach ustalonego limitu przyjęć. Oceny przeliczane będą na punkty rekrutacyjne: Skala 2-5: ocena dostateczna – 3 pkt.; ocena dobra – 4 pkt.; ocena bardzo dobra – 5 pkt, Skala 1-6: ocena mierna – 2,6 pkt.; ocena dostateczna – 3,2 pkt.; ocena dobra – 3,8 pkt.; ocena bardzo dobra – 4,4 pkt.; ocena celująca – 5 pkt.

Kandydaci posiadający dyplom IB przyjmowani są na studia w ramach postępowania rekrutacyjnego dla kandydatów legitymujących się tzw. „nową maturą” z liczbą punktów równą liczba punktów na dyplomie IB*390/45. Obywatele polscy posiadający świadectwa maturalne uzyskane za granicą przyjmowani są na studia na podstawie konkursu świadectw maturalnych.

Cudzoziemcy

Cudzoziemcy posiadający świadectwa maturalne uzyskane za granicą przyjmowani są na studia na podstawie  testu kwalifikacyjnego.

Zakres egzaminu: matematyka poziom polskiej szkoły średniej - przykładowe zadania i odpowiedzi.

Więcej informacji na stronie rekrutacji.

Studia informatyczno-matematyczne I stopnia (ISIM)

Laureaci i finaliści Olimpiady Matematycznej, Informatycznej i Fizycznej są zwolnieni z postępowania kwalifikacyjnego. Pozostałe wolne miejsca zostaną wypełnione zgodnie z postępowaniem kwalifikacyjnym, które jest opisane na stronie rekrutacji. Uwaga: wzór na liczbę punktów rekrutacyjnych na ISIM różni się w części Przedmiot (jeden do wyboru) od wzoru dla informatyki. Na studia będą kwalifikowani wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali co najmniej 230 punktów rekrutacyjnych. Próg przyjęć można sprawdzić w kalkulatorze rekrutacyjnym.

Wszelkie informacje dotyczące ISIM są zebrane na stronie Wydziału:

Studia II stopnia, informatyka

Na kierunku informatyka oferujemy dwa rodzaje studiów II stopnia: półtoraroczne i dwuletnie. O przyjęcie na półtoraroczne studia drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby z tytułem inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.

O przyjęcie na studia drugiego stopnia czterosemestralne mogą się ubiegać kandydaci z tytułem licencjata lub inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.

Rejestracja na studia II stopnia obywa się poprzez stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów
 
Zasady rekrutacji:
Kryterium kwalifikacji kandydatów stanowi wynik pisemnego egzaminu wstępnego, składającego się z trzech części  obejmujących zakres materiału 3 przedmiotów z programu studiów I stopnia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim:
  • Matematyka dyskretna M,
  • Algorytmy i struktury danych M oraz
  • Analiza numeryczna M
Szczegółowy opis zakresu materiału znajduje się w sylabusach wymienionych przedmiotów. Kandydaci, którzy zaliczyli niektóre z wyżej wymienionych przedmiotów podczas studiów pierwszego stopnia na kierunkach Informatyka lub Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiadających im części egzaminu wstępnego, składając przed egzaminem odpowiednie podanie. Części egzaminu odpowiadającej przedmiotowi, za który w powyższy sposób kandydat uzyskał punkty rekrutacyjne, nie zdaje on na egzaminie.
 
EGZAMIN WSTĘPNY
  • część I - Algorytmy i struktury danych
  • część II - Matematyka dyskretna
  • część III - Analiza numeryczna
Za każdą część kandydat może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Lista rankingowa jest tworzona na podstawie sumy uzyskanych punktów. Egzamin uważa się za zdany, jeśli kandydat otrzyma co najmniej 100 punktów (120 punktów dla kandydatów cudzoziemskich). Kandydaci mający któreś z wyżej wymienionych przedmiotów zaliczone na poziomie (M) w trakcie studiów w IIUWr mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiadających im części. Warunkiem jest złożenie odpowiedniego podania przed egzaminem. Obowiązuje następujący przelicznik punktowy ocen na
punkty na egzaminie:
 
dostateczny  : 50 pkt
dost +       : 62,5 pkt
dobry        : 75 pkt
dobry +      : 87,5 pkt
bardzo dobry : 100 pkt
 

Studia II stopnia, data science

Od kilku lat prowadzimy studia II stopnia na kierunku data science. Studia te są prowadzone w języku angielskim. Zasady rekrutacji można znaleźć na stronie rekrutacji. Program studiów, opis przedmiotów oraz informacje o prowadzących zajęcia są dostępne na stronie http://www.datascience.uni.wroc.pl/.

Pozostałe rodzaje studiów

Informacje odnośnie studiów III stopnia znajdują się na stronie studiów doktoranckich, natomiast informacje dotyczące rekrutacji na studia podyplomowe są na stronie rekrutacji ogólnouniwersyteckiej.

Kontakt

Wydział Matematyki i Informatyki
ul. F. Joliot-Curie 15, 50-383 Wrocław
tel. +48 71 375 78 90, +48 71 375 78 92, +48 71 375 78 93, +48 71 375 78 94

Sekretarz Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (studia I stopnia) - Ewa Lamch, tel. 71 375 7494, e-mail: ewa.lamch@uwr.edu.pl

Sekretarz Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej (studia II stopnia - kierunek Informatyka) - Grzegorz Stachowiak, tel.71 375 7826, e-mail:gst@cs.uni.wroc.pl