Zapraszamy na tygodniowy kurs pokazujący matematykę zupełnie inaczej, niż jest postrzegana i nauczana w szkole. Kurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich, a finansowany jest ze środków unijnych. Znajomość ,,szkolnej'' matematyki nie jest wymagana, ale wskazane jest zamiłowanie do logicznego myślenia. Pierwsza edycja odbędzie się w dniach 8-12 maja 2017.

Pierwsza edycja

wyklady Pierwsza edycja kursu odbędzie się w dniach 8-12 maja 2017 w budynku Instytutu Informatyki przy ul. Juliot-Curie 15 we Wrocławiu. Zapraszamy grupy szkolne i indywidualnie zgłaszających się uczniów, gotowych przez 5 dni myśleć do upadłego. Nie musisz lubić szkolnej matematyki, ale dobrze, jeśli lubisz zagadki. Jeśli uważasz, że myślenie idzie Ci nieźle, to prawdopodobnie sobie poradzisz.

Wyobrażamy sobie, że dla niektórych uczestników ten kurs będzie zachętą do studiowania informatyki lub innych nauk ścisłych. Dla innych będzie pouczającym nowym doświadczeniem. Nikogo nie pozostawi obojętnym ;).

Zapisy

Zapisy na pierwszą edycję dobiegły końca. Aby dostać powiadomienie o kolejnych edycjach, prosimy o wypełnienie formularza https://goo.gl/forms/u31P58Y3JT4xAvp82
Zapisy grupowe i pytania: szkolamyslenia@cs.uni.wroc.pl

W skrócie

Zajęcia będą odbywały się w Instytucie Informatyki, przy ulicy Juliot-Curie 15 we Wrocławiu. Kurs jest przeznaczony dla uczniów szkół średnich; wskazane jest zamiłowanie do logicznego myślenia. Kurs jest bezpłatny. Dla uczestników przewidziano obiady, można też się ubiegać o dofinansowanie do noclegów.

Każda edycja kursu będzie trwała 5 dni roboczych, codziennie od 9 do 17. Pierwsza edycja kursu: 8-12 maja 2017 r. Mamy 100 miejsc. Planowany harmonogram:

  • 9.15 - 10:00 sprawdzian (sala 25); pierwszego dnia, 8 V, zamiast sprawdzianu odbędzie się spotkanie organizacyjne
  • 10.15 - 12.00 wykład (sala 25)
  • 12.15 - 14.00 obiad i samodzielne rozwiązywanie zadań
  • 14.15 - 16.00 ćwiczenia
  • 16.15 - 17.00 konsultacje

Prowadzący

Kurs poprowadzą pracownicy Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Kadrę Instytutu tworzą ludzie z bogatym, międzynarodowym doświadczeniem. Merytoryczna zawartość kursu będzie skonstruowana w oparciu o doświadczenie zdobyte w Instytucie podczas prowadzenia sześciu edycji podobnego kursu "Matematyka w dwa tygodnie". Po każdej edycji prosiliśmy uczestników o wypełnienie anonimowych ankiet. Zdecydowało się na to 362 uczestników zajęć.

Wybrane komentarze uczestników:

  • Zajęcia pomogły mi spojrzeć na matematykę w inny sposób, przestać kierować się schematami, a zacząć myśleć, dedukować.
  • Zajęcia obejmowały materiał różny od wszystkiego, czego można było się nauczyć w liceum.
  • Podczas tych 2 tygodni nauczyłem się więcej niż w trakcie całego liceum+gimnazjum ;).
  • Ostatni wykład był zdumiewający, opowiedziałam go mamie.

Kto może przyjść i jaką odniesie korzyść

Matematyka szkolna bywa nudna. Mówią, że matematyka to "sztuka logicznego myślenia", "zdyscyplinowana wyobraźnia", ale nie tłumaczą, co sinus sumy kątów ma wspólnego z logiką, a już szczególnie z wyobraźnią. Matematyka potrzebna do studiowania informatyki to język do rozmowy o skomplikowanej rzeczywistości, na przykład o złożonych algorytmach i strukturach danych. Z taką matematyką chcemy Was zapoznać.

Zapraszamy uczniów gotowych przez 5 dni myśleć do upadłego. Nie musisz lubić szkolnej matematyki, ale dobrze, jeśli lubisz zagadki. Jeśli uważasz, że myślenie idzie Ci nieźle, to prawdopodobnie sobie poradzisz. Wyobrażamy sobie, że dla niektórych uczestników ten kurs będzie zachętą do studiowania informatyki lub innych nauk ścisłych. Dla innych będzie pouczającym nowym doświadczeniem. Nikogo nie pozostawi obojętnym ;).

O naszych studiach

Nasz unikalny program nauczania obejmuje najnowsze technologie i trendy w informatyce oraz klasykę. Aż 74% zaliczanych przedmiotów wybiera się u nas samemu. Dzięki temu studenci mają czas na rozwijanie swoich pasji, co skutkuje wieloma sukcesami: w 2016 r. zdobyli brąz na mistrzostwach świata w programowaniu zespołowym i trzecie miejsce w najważniejszych światowych zawodach łazików marsjańskich. Nasi absolwenci pracują w firmach wymagających najwyższych kwalifikacji, jak Google czy Facebook, i prowadzą własne firmy.