5 czerwca 2019 12:43

Ruszyła rekrutacja do Kolegium Doktorskiego Informatyki Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Informujemy, że ustny egzamin kwalifikujący do Kolegium Doktorskiego Informatyki odbędzie się 24 czerwca 2019 r. 0 godz. 10:00 w Instytucie Informatyki UWr (ul. Joliot-Curie 15, Wrocław), sala 310.

Osoby zainteresowane kształceniem w Kolegium Doktorskim Informatyki zapraszamy do zgłaszania udziału w egzaminie kwalifikacyjnym, do dnia 21 czerwca 2019 roku na adres e-mail: ewa.lamch@uwr.edu.pl.

Przy zgłoszeniu należy podać:

1. uzyskane kwalifikacje (kiedy i na jakiej uczelni), a jeśli kandydat jest w trakcie studiów to należy podać jaka uczelnie i kiedy przewidywany termin ukończenia.

2. telefon do kontaktu.

Do egzaminu kwalifikacyjnego może być dopuszczona osoba, która posiada następujące kwalifikacje:

b1) tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera albo równorzędny, lub zgodnie ze swoim oświadczeniem do momentu wpisania na listę doktorantów Szkoły Doktorskiej tj. do dnia 20 września 2019 r. (do godz. 10:00) będzie się nim legitymowała;

lub

b2) w wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych najwyższą jakością osiągnięć naukowych, jest absolwentem studiów pierwszego stopnia lub studentem, który ukończył trzeci rok jednolitych studiów magisterskich;

lub

b3) jest beneficjentem programu „Diamentowy Grant”;

Forma i zakres egzaminu:

Egzamin ma formę rozmowy kwalifikacyjnej. Pytania dotyczą zainteresowań naukowych kandydata i przedmiotów zaliczonych przez kandydata w czasie studiów.

Zasady rekrutacji:

Rekrutacja odbywa się w drodze konkursu, w ramach którego przeprowadzony jest ustny egzamin kwalifikacyjny. W trakcie egzaminu kandydaci odpowiadają na pięć pytań, z których dwa dotyczą zainteresowań naukowych kandydata, a pozostałe dotyczą przedmiotów zaliczonych przez kandydata podczas studiów. Każda odpowiedź jest oceniana w skali 0 do 10 punktów. Na podstawie sumy uzyskanych punktów tworzona jest lista rankingowa. Kandydat, który uzyskał mniej niż 25 punktów nie może być przyjęty do Kolegium Doktorskiego Informatyki.

W uzasadnionych merytorycznie przypadkach kandydaci, w szczególności kandydaci mający realizować finansowany zewnętrznie projekt badawczy, a także kandydaci zagraniczni, mogą być przyjęci na studia doktoranckie na podstawie odrębnej rekrutacji, w oparciu m. in. o nadesłane materiały, uzyskane rekomendacje oraz opinię samodzielnego pracownika naukowego, który zgodzi się pełnić funkcję promotora kandydata.

W procesie rekrutacji kandydaci zostaną poproszeni o złożenie dokumentów (w tym opinii samodzielnego pracownika naukowego o przydatności kandydata do pracy naukowej oraz deklaracji na pełnienie funkcji promotora), zgodnie z zasadami rekrutacji uchwalonymi przez Senat Uniwersytetu Wrocławskiego.

Harmonogram rekrutacji (załącznik)

Uchwała Senatu UWr w sprawie programów kształcenia w Szkole Doktorskiej (załącznik)

Uchwała Senatu UWr w sprawie zasad rekrutacji do Szkoły Doktorskiej (załącznik)