19 lutego 2020 13:48

Zapisy na semestr letni rozpoczęte! Tradycyjnie silnym punktem naszej oferty są zaawansowane przedmioty o charakterze teoretycznym - algorytmy kwantowe, teoria informacji i kodowania czy algorytmiczna teoria gier. Zapraszamy na wykłady zaproszonych gości: m.in. na miniwykład prof. Andrzeja Pelca z Université du Québec o algorytmach z niepełną informacją. W ofercie sporo przedmiotów prowadzonych przez praktyków - Data Science@Nokia (śr 16-18), warsztaty i projekt Deep Learning (we współpracy z AlphaMoon, EY, MicroscopeIT, NeuroSys i Tooploox), Neural Networks and Deep Learning czy Eksploracja tekstów. Znajdzie się też coś dla grafików (kurs Blendera powraca!) czy miłośników jądra Unixa. Warto też swoje portfolio wzbogacić o udział w projektach (m.in. Funkcyjny projekt programistyczny, Innovative projects by Nokia, System online-judge, Unity3D i VR).

Kolejną nowością jest cykl dwutygodniowych mini-wykładów, które poprowadzą zaproszeni goście.

• Piotr Graczyk, University of Angers: ''Graphical Models'', 2-14.03
  • Krzysztof Latuszynski, University of Warwick: "Markov Chain Monte Carlo Algorithms", 16-27.03
  • Krzysztof Podgorski, Lund University: "High dimensional and functional data analysis using splines and machine learning methods, 30.03-17.04

Wykłady zostały zaplanowane z myślą o kierunku data science ale są otwarte dla wszystkich studentów Wydziału. Wyjątkowo można się na nie zapisywać/wypisywać przez cały czas aż do końca każdego z wykładów. Zapisy będą prowadzone w Instytucie Matematycznym.