10 lipca 2020 11:32

Uczniowie klas uniwersyteckich w Szkołach Podstawowych nr 3 i 76 odnieśli duży sukces w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów. Szkoły te zajęły dwa pierwsze miejsca w Polsce pod względem liczby finalistów - SP 3 miała dziewięcioro finalistów, a SP 76 - pięcioro.

W obu szkołach prowadzone są autorskie zajęcia obejmujące naukę programowania oraz podstaw algorytmiki. Ponadto uczniowie biorą udział w obozach informatycznych (opinie uczniów: SP3, SP76).  Zajęcia, które koordynuje prof. Krzysztof Loryś prowadzą studenci, absolwenci oraz pracownicy Instytutu Informatyki - m.in.  Jadwiga Pokorska, Daniela Tataruda, Mateusz Lewko, Adrianna Struzik oraz Julian Pszczołowski.

Gratulacje dla uczniów, ich wychowawców, nauczycieli oraz dla dyrekcji obu szkół!

Olimpiada Informatyczna Juniorów 2020!