7 września 2020 12:36

Drodzy Studenci,

ukazało się zarządzenie Rektora, które określa warunki funkcjonowania Uniwersytetu i prowadzenia zajęć w nowym roku akademickim. Zgodnie z tymi wytycznymi w Instytucie Informatyki planujemy część zajęć prowadzić zdalnie, część hybrydowo (tzn. z możliwością uczestnictwa w nich niewielkiej grupy studentów), a część stacjonarnie. Przewidujemy, że stacjonarnie będą prowadzone zajęcia pomocnicze (wszystkie lub niektóre grupy ćwiczeniowe/pracowniowe) do następujących przedmiotów:

• Algorytmy online
  • Analiza matematyczna
  • Analiza numeryczna (L) i (M)
  • Inżynieria oprogramowania
  • Języki programowania
  • Komunikacja człowiek-komputer
  • Konstrukcja kompilatorów
  • Kurs: Podstawowy warsztat informatyka
  • Kurs: Wstęp do programowania w języku C
  • Kurs: Wstęp do programowania w języku Python
  • Logika dla informatyków
  • Logika dla informatyków (zaawansowana)
  • Machine Learning
  • Matematyka dyskretna (L) i (M)
  • Numerical Optimization
  • Podstawy elektroniki, elektrotechniki i miernictwa
  • Programowanie funkcyjne
  • Systemy operacyjne
  • Systemy wbudowane
  • Wstęp do informatyki

Wykłady do tych przedmiotów będą prowadzone zdalnie lub hybrydowo. Pozostałe przedmioty są zaplanowane jako zdalne, ale lista przedmiotów i grup prowadzonych stacjonarnie może jeszcze ulec zmianie. Ostateczną listę podamy najpóźniej 15 września.

W przyszłym tygodniu opublikujemy wstępny plan zajęć.

Wkrótce także poinformujemy o nowych zasadach postępowania, które mają zapewnić bezpieczeństwo Wam i innym osobom przebywającym w budynku Instytutu. W szczególności według obowiązujących aktualnie przepisów wszyscy studenci są zobowiązani do osłaniania nosa i ust przez cały czas pobytu w budynku, również w czasie egzaminów i zajęć.