7 grudnia 2020 19:36

Zmarła doktor Helena Krupicka - długoletni pracownik Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 10 grudnia w Krosnowicach (k/Kłodzka) o godz 13:00.

Helena Krupicka (1947-2020)

Helena Krupicka (1947-2020) ukończyła Liceum Pedagogiczne w Kłodzku w 1965 roku. W latach 1965-1970 studiowała matematykę na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego i po studiach podjęła pracę na naszej uczelni, początkowo na stanowisku asystenta, a po obronie pracy doktorskiej w 1979 roku – na stanowisku adiunkta. Prowadziła zajęcia z metod programowania i wstępu do informatyki.

Od połowy lat osiemdziesiątych wchodziła w skład Zespołu TI (E. Gurbiel. G. Hardt-Olejniczak, E. Kołczyk, H. Krupicka, M. M. Sysło), zajmującego się powszechną edukacją informatyczną w kraju. Prowadziła pierwsze zajęcia z informatyki w szkołach i studia podyplomowe z informatyki dla nauczycieli, organizowane w różnych miastach. Była współautorką pierwszego w kraju podręcznika do informatyki dla szkół „Elementy informatyki” (1988) oraz towarzyszącego mu poradnika metodycznego. Wraz z Zespołem TI tworzyła kolejne pakiety materiałów (podręczników i multimediów) do nauczania informatyki w szkołach, za które dwukrotnie w latach 1998 i 2002 Zespół został wyróżniony Zespołową Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej.

W 2012 roku przeszła na emeryturę.

(wspomnienie o dr Helenie Krupickiej przygotował profesor Maciej M. Sysło)