9 lutego 2021 15:43

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa Uczelnię do udziału w badawczym przedsięwzięciu, które dotyczy branż IT i finansowej. Badanie realizowane jest w ramach II edycji badania sektorowego w ramach projektu badawczego Bilans Kapitału Ludzkiego. Jest to jedno z największych przedsięwzięć naukowo-badawczych w Polsce dotyczące sektorów IT i  finansowego.

Badanie Bilansu Kapitału Ludzkiego realizowane jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerem projektu jest Uniwersytet Jagielloński. Natomiast wykonawcą  firma DANAE Sp. z o.o. Celem ogólnym badania jest określenie obszarów niedopasowania kompetencji przez osoby w wieku produkcyjnym do potrzeb na rynku pracy. Obecnie BKL obejmuje badania branżowe w trzech sektorach: finansowym, IT oraz turystyki. Jednym z celów szczegółowych jest ocena obecnego i potencjalnego przyszłego zapotrzebowania na kompetencje w sektorach IT i finansowym. Wyniki tego badania będą stanowić podstawę do formułowania zaleceń w zakresie kształcenia specjalistów w szkołach wyższych i średnich oraz doskonalenia pracowników.

Ze względu na cele badawcze, zależy nam na uzyskaniu informacji od studentów wybranych kierunków Państwa uczelni, czyli osób, które niedawno weszły na rynek pracy lub niebawem będą w nim uczestniczyć.

Badanie ma formę ankiety polegającej na samodzielnym wypełnianiu ankiety przesłanej za pomocą dedykowanego linka. Poruszane będą między innymi zagadnienia dotyczące rozwoju kompetencji branżowych.

Badanie będzie realizowane w okresie luty-marzec 2021 roku.

Pragniemy zapewnić, że badanie jest poufne i w pełni anonimowe, a pozyskane dane będą wykorzystane jedynie do zbiorczych opracowań.

W podziękowaniu za udział w badaniu przygotowaliśmy dla uczestników konkurs wiedzy o Polakach. Osoby z najlepszymi wynikami otrzymają atrakcyjne nagrody.

W podziękowaniu za udział w badaniu przewidzieliśmy również gratyfikację finansową dla osoby koordynującej badanie na Państwa uczelni.

W załączeniu przesyłamy zaproszenie do udziału w badaniu wystosowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz wzór świadomej zgody udziału w badaniu. Uprzejmie prosimy o wypełnienie i podpisanie załączonego w mailu formularza zgody oraz przesłanie skanu na adres mailowy: bkl-branze@danae.com.pl.

Osobą odpowiedzialną za realizację badania jest Pani Edyta Bednarek  (tel. 510 233 623, e-mail: e.bednarek@danae.com.pl).

Wszelkie zapytania prosimy kierować do wymienionej osoby.

Zachęcamy również do zapoznania się ze stronami internetowymi projektu zawierającymi  jego szczegółowy opis projektu badawczego:  https://www.bkl-branze.pl, https://www.parp.gov.pl/component/site/site/bilans-kapitalu-ludzkiego .

Z wyrazami szacunku,

Zespół Badawczy Danae