17 maja 2021 19:20

Znakomicie wypadli uczniowie naszych klas uniwersyteckich w tegorocznych zawodach finałowych Olimpiady Informatycznej oraz Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Olimpiada Informatyczna

Aż siedemnaścioro finalistów (w tym 13 laureatów) Olimpiady to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu. Spektakularny sukces odniósł uczeń klasy uniwersyteckiej III Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu Antoni Buraczewski, który został zwycięzcą Olimpiady.

Warto też dodać, że jedną z finalistek była Paulina Żeleźnik, uczennica klasy uniwersyteckiej Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu.

Olimpiada Informatyczna Juniorów

Finalistami Olimpiady Informatycznej Juniorów zostało dwadzieścioro uczniów klas uniwersyteckich z wrocławskich  szkół podstawowych nr 3 oraz nr 76. Wśród nich aż 14 zdobyło tytuł laureata. Zwycięzcą zawodów został Karol Łacina (SP76), a piąte miejsce zajęła Paulina Żeleźnik (SP3).