4 października 2021 13:47

W Moskwie rozpoczęły się (zeszłoroczne) finały Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym. Wydarzenie to jest zwieńczeniem największego oraz najbardziej poważanego konkursu programistycznego na świecie. W eliminacjach co roku bierze udział około 50 tysięcy studentów z 3 tysięcy uczelni z ponad setki krajów. W poprzednich Mistrzostwach, które odbyly się w 2019 roku w Portugalii drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego zajęła 6. miejsce na świecie zdobywając srebrny medal.

Wczoraj jako wydarzenie towarzyszące zorganizowano panel dyskusyjny na temat ścieżek kariery zawodowej. Do udziału w panelu zaproszono Pawła Gawrychowskiego, opiekuna naszej reprezentacji.

Główne zawody odbędą się jutro. Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego startuje w składzie Anadi Agrawal, Jarosław Kwiecień oraz Adam Zyzik, Będziemy trzymać kciuki!