7 listopada 2021 17:55

Drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz oraz Marcin Martowicz wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Ten sukces jest kolejnym z serii, po zwycięstwie w Mistrzostwach Europy Środkowej i srebrnym medalu Mistrzostw Świata. Mistrzostwa Polski Uniwersytet Wrocławski wygrywa po raz pierwszy, zaznaczając tym akcentem najlepszy rok w historii swoich dotychczasowych występów w zawodach w programowaniu zespołowym.

Opiekunami naszych drużyn są Bartłomiej Dudek, Paweł Gawrychowski oraz Krzysztof Loryś.

W zawodach przyznano po 4 medale złote, srebrne i brązowe. Nam przypadło ich 5, pozostałe zdobyły drużyny Uniwersytetu Warszawskiego (3) oraz Jagiellońskiego (4). Czwarte miejsce i również złoty medal dla drużyny UWr1 startującej w składzie Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik, Adam Zyzik. Szóste miejsce i srebro dla UWr4 (Michał Kępa, Dominik Kowalczyk, Michał Maras). Brązowe medale zdobyły UWr6 (Hubert Obrzut, Łukasz Pluta, Jan Wańkowicz) oraz UWr3 (Adam Kuczaj, Krzysztof Łukasiewicz, Aleksander Pogoda).