20 maja 2022 11:31

Serdecznie zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie w ramach warsztatów “Jak założyć firmę”. W programie prezentacja “From 42 to building a startup on the cloud!”, którą przedstawią Hana Khelifa i Maxime Sabahec z firmy Scaleway.

Wykład odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godzinie 14.15 i będzie dostępny na platformie Teams dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego (logujących się z adresu uwr.edu.pl) oraz innych gości, którzy zarejestrują się przez formularz.

Link do spotkania

École 42 jest eksperymentalną szkołą wyższą w Paryżu. Studenci 42 zajęli drugie miejsce (po IIUWr) w zawodach CodinGame Spring 2022 Challenge.

Od kandydatów do 42 nie wymaga się matury: “No prerequisite is required: no diploma or school record. To enter 42, you must be at least 18 year old and you have to pass the selection process (online games, check-in and Pool)”. Mimo to absolwenci 42 doskonale sobie radzą na rynku pracy (a studenci w CodinGame).

Scaleway dostarcza różnorodne usługi w chmurze i prowadzi “wylęgarnię” start-upów. Hana powie kilka słów o 42 oraz o misji i ofercie Scaleway, a Maxime skoncentruje się na bardzo ciekawym programie oferowanym przez Scaleway dla ambitnych start-upów.