25 maja 2022 10:29

Jesteśmy pod wrażeniem wyników uczniów naszych klas uniwersyteckich w Olimpiadzie Informatycznej Juniorów (OIJ) oraz w Olimpiadzie Informatycznej (OI).

Tytuł laureata OIJ uzyskało 51 osób, wśród nich jest 8 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mariusza Zaruskiego oraz 6 uczniów Szkoły Podstawowej nr 76. To niemal 28%! Uczniów z najwyższymi wynikami - laureatów I miejsca OIJ - jest tylko sześcioro, a między nimi czworo to uczniowie SP76 I SP3. Jesteśmy dumni!

Wśród laureatów Olimpiady Informatycznej jest jedenaścioro uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego oraz sześcioro uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr III. Dwóch uczniów reprezentowało Polskę w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej - Antoni Buraczewski wygrał ją zdobywając złoty medal, a Wiktor Krzemiński zdobył medal brązowy.

Szczególne gratulacje dla Krzysztofa Lorysia za stworzenie we współpracy z nauczycielami i dyrekcjami szkół ekosystemu składającego się ze studentów, doktorantów, pracowników i absolwentów UWr zaangażowanych w prowadzenie zajęć, organizację obozów i innych aktywności. Od kilkudziesięciu lat kolejne pokolenia mogą uczyć się programowania i myślenia algorytmicznego. I odnoszą wielkie korzyści z nieszablonowych, wymagających zajęć. Również wtedy gdy ostatecznie nie zostają laureatami czy finalistami olimpiad.

Dziękujemy też nauczycielom i dyrekcjom współpracujących z nami szkół.