9 czerwca 2022 12:29

Uwaga zmiana terminu - spotkanie odbędzie się 20 czerwca.

Serdecznie zapraszamy na kolejne otwarte spotkanie w ramach warsztatów „Jak założyć firmę”. W poniedziałek 20 czerwca, o 14:15 naszym gościem będzie Ula Sankowska, COO i współwłaścicielka MIM Solutions. Miesiąc temu Ula Sankowska zdobyła tytuł Tytuł Bizneswoman Roku w kategorii „Liderka nowych technologii”.

MIM Solutions jest pierwszym spin-offem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Celem firmy było praktyczne wykorzystanie doskonałości naukowej oraz wiedzy o algorytmach heurystycznych. Obecnie MIM Solutions specjalizuje się w rozwiązaniach sztucznej inteligencji z wykorzystaniem uczenia maszynowego. Dostarcza systemy predykcyjne i rekomendacyjne, zajmuje się analizą obrazu i wideo. Ponadto prowadzi projekty badawczo-rozwojowe dotyczące diagnostyki niepłodności.

Mechanizm powstania i sposób funkcjonowania MIM Solutions jest nieco odmienny od tego, jak powstawały i funkcjonują firmy, które były dotychczas przedstawiane.

Spotkanie będzie dostępne na platformie Teams dla wszystkich studentów, doktorantów i pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego (logujących się z adresu uwr.edu.pl) oraz innych gości, którzy zarejestrują się przez formularz.

Link do spotkania