27 października 2022 10:30

Nasi absolwenci zdobyli dwa wyróżnienia w tematycznych konkursach prac dyplomowych objętych patronatem polskiej sekcji IEEE oraz GovTech. W konkursie AI 4 Science wyróżniono pracę Oskara Bujacza Architektura PRADO i jej modyfikacje w zadaniu badanie wydźwięku wypowiedzi, promotor Paweł Rychlikowski. Z kolei w konkursie Embedded 4 Science uznanie zdobyła praca Michała Błaszczyka Port of Mimiker Operating System for RISC-V Architecture - promotorzy: Krystian Bacławski i Marek Materzok.

Łącznie w 5 konkursach z tematów dotyczących AI, Cybersecurity, Embedded, Blockchain i Graphics wzięły udział prace z 25 uczelni - w konkursie AI - 91 prac, a w konkursie Embedded - 46 prac, a przyznano 20 nagród i wyróżnień - najwięcej otrzymały prace absolwentów Politechnik Warszawskiej (7 prac z 3 wydziałów) i Łódzkiej (3 prace z 2 wydziałów) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego, AGH i Politechniki Gdańskiej (po 2 prace). Z pełnymi wynikami można zapoznać się na stronie organizatora. W skład Jury weszli przedstawiciele firm - m.in. Intel, Bering Waters, Graphcore, Solidigm, Tink, Samsung.

Nagrody zostaną wręczone 9 grudnia na Politechnice Warszawskiej w czasie uroczystości 50-lecia polskiej sekcji IEEE.

Gratulujemy!

Konkursy tematyczne