10 listopada 2022 22:16

Drużyna UWr w składzie Krzysztof Boryczka, Marcin Knapik i Adam Zyzik zajmuje 24. miejsce w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym.

W tym roku najlepszą drużyną na świecie zostaje zespół Massachusetts Institute of Technology, a w Europie - ETH Zürich (rok temu to był nasz tytuł!). Z polskich drużyn najwyższe miejsce - ósme oraz srebrny medal zdobywa zespół Uniwersytetu Warszawskiego. Gratulacje!

Finały ICPC to najbardziej prestiżowe studenckie zawody programistyczne na świecie. W eliminacjach co roku bierze udział ponad 50 tysięcy studentów z ponad 3000 uczelni! Trzyosobowe drużyny studentów mają za cel rozwiązać jak najwięcej z przygotowanych przez organizatorów zadań. Aby to zrobić należy napisać i przesłać program, który musi przejść wszystkie testy sprawdzające poprawność i wydajność.

Drużyna UWr