5 listopada 2023 19:36

Drugie miejsce i złoty medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym dla drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego, UWr1, startującej w składzie Krzysztof Boryczka, Antoni Buraczewski, Łukasz Pluta.

Pozostałe nasze drużyny zajęły miejsca:
 5. UWr 2 - Marcin Knapik, Mateusz Orda, Adam Zyzik (srebrny medal)
11. UWr 6 - Igor Hańczaruk, Krzysztof Olejnik, Damian Sosulski (brązowy medal)
12. UWr 5 - Bartosz Chomiński, Marcel Szelwiga, Olaf Surgut (brązowy medal)
14. UWr 3 - Adam Ciężkowski, Artur Krzyżyński, Jan Wańkowicz
15. UWr 4 - Hubert Dyczkowski, Joanna Suwaj, Cyryl Szatan
18. UWr 7 - Piotr Hanczar, Wiktor Zoga, Tomasz Żyła
21. UWr 8 - Jakub Szydło, Cyprian Ziółkowski, Kuba Walęga
28. UWr 9 - Krzysztof Łukasiewicz, Michał Opala, Jeremiasz Preiss

Opiekunami naszych drużyn byli Pawel Gawrychowski, Bartłomiej Dudek a także Krzysztof Loryś.

Zwycięża, po raz pierwszy w historii zawodów, drużyna Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rywalizacja najlepszych polskich uczelni staje się coraz ciekawsza - dwie poprzednie edycje wygrał Uniwersytet Wrocławski, a wszystkie wcześniejsze - od roku 1996 - Uniwersytet Warszawski.

W tym roku w zawodach wzięło udział 58 zespołów reprezentujących 21 polskich uczelni. Do rozwiązania było 13 zadań programistycznych, z których trzy pierwsze zespoły rozwiązały po 9. W tego typu zawodach wymyślenie poprawnego rozwiązania to nie wszystko, trzeba pod presją czasu napisać program, który przejdzie wszystkie przygotowane przez organizatorów testy wydajnościowe i poprawnościowe. W tym roku rywalizacja trwała do samego końca - zwycięzcy przesłali swoje ostatnie zaakceptowane rozwiązanie na 6 minut przed końcem zawodów, a wicemistrzowie w ostatniej minucie.

Pierwsze miejsce wśród (startujących poza konkursem) licealistów zajęła drużyna Liceum Ogólnokształcącego nr XIVz Wrocławia w składzie Rafał Mańczyk, Marek Muzyka i Paulina Żeleźnik.

GRATULACJE dla wszystkich!

AMPPZ 2023 Results