19 kwietnia 2024 15:24

Ostatecznie drużyna Uniwersytet Wrocławski z 7 rozwiązanymi zadaniami zajmuje 25 pozycję w zakończonych wczoraj w Egipcie finałach 46. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym (ICPC) - edycji 2022 - i jest to najwyższe miejsce wśród polskich drużyn (UW - miejsce 33, UJ - miejsce 34). Wygrał zespół z Peking University przed MIT. Drużyna UWr startowała w składzie Anadi Agrawal, Adam Górkiewicz, Łukasz Pluta.

Drużynami UWr startującymi w zawodach programistycznych opiekują się Paweł Gawrychowski, Bartłomiej Dudek i Krzysztof Loryś.

Równolegle odbyły się też finały 47. edycji - 2023, w której 12. miejsce i brązowy medal zdobył zespół Uniwersytetu Warszawskiego.

Kilkukrotnie przesuwane, zaległe edycje zawodów już za nami. We wrześniu w Astanie odbędą się finały 2024, w których weźmie udział kolejna nasza ekipa: Krzysztof Boryczka, Antoni Buraczewski, Łukasz Pluta - zdobywcy srebrnego medalu Mistrzostw Europy Środkowej i brązowego Mistrzostw Europy.