13 maja 2025 11:58

ACM SIGPLAN Symposium on Principles of Programming Languages (POPL 2025) wyróżniło publikację Filipa Sieczkowskiego Iris: Monoids and Invariants as an Orthogonal Basis for Concurrent Reasoning nagrodą Most Influential POPL Paper.

Nagroda została przyznana za publikację z konferencji POPL 2015, która w perspektywie ostatnich 10 lat wywarła największy wpływ na badania naukowe z języków programowania. POPL to jedna z najważniejszych konferencji naukowych na świecie w tej dziedzinie.

Gratulacje dla Filipa i jego współautorów, którymi byli Ralf Jung, David Swasey, Kasper Paabøl Svendsen, Aaron Joseph Turon, Lars Birkedal i Derek Dreyer

Filip od wielu lat związany jest z Uniwersytetem Wrocławskim. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Heriota-Watta w Edynburgu, ale od przyszłego roku wraca do Wrocławia. Studenci UWr mogą już wybierać propozycje Filipa w głosowaniu na ofertę dydaktyczną na przyszły rok akademicki.

Filip Sieczkowski