31 marca 2020 00:32

Dzień otwarty odbył się w sobotę 4 kwietnia 2020 o godzinie 11:15.

Wciąż możecie go zobaczyć: link do YouTube.

Z okazji Dnia odbył się również wykład Jakuba Kowalskiego o AI4Games & Ocean of Code link.

Harmonogram i wszelkie szczegóły możecie znaleźć na stronie Dnia, a także w wydarzeniu fb.

List do szkół

Szanowni Państwo,

Jako pracownicy Uniwersytetu Wrocławskiego rozumiemy trudną sytuację Państwa uczniów, a szczególnie maturzystów, którzy muszą teraz podejmować ważne życiowe decyzje. Z tego powodu postanowiliśmy zorganizować Dzień Otwarty Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego na platformie YouTube.

Dzień Otwarty odbył się w sobotę 4 kwietnia ale zapis transmisji jest cały czas dostępny

Link do transmisji na YouTube:

W planie między innymi rozmowy z absolwentami Instytutu Informatyki - z Grzegorzem Stelmaszkiem - Engineering Managerem w Google, Aleksandrem Mądrym - profesorem Massachusetts Institute of Technology (MIT), a także z Michałem Moskalem z Microsoft Research, który opowie o platformie makecode.com, której jest współautorem.

Szczególnie zapraszamy na prezentacje popularnonaukowe na temat kryptografii kwantowej, wyzwań algorytmicznych w pewnym projekcie biznesowym, języka programowania Scala, a także tego jak komputer może pomagać nam w prowadzeniu precyzyjnych rozumowań.

Zapraszamy również na wykład Jakuba Kowalskiego o sztucznej inteligencji w grach oraz Ocean of Code@CodinGame.
Ocean of Code Challenge to zawody programistyczne z dziedziny sztucznej inteligencji odbywające się na platformie CodinGame. Celem jest stworzenie programu, który będzie rywalizował z programami innych uczestników. Jakub pokaże osobom, którzy posiadają już podstawową umiejętność programowania jak stworzyć taki program i wziąć udział w zawodach, a także powie o innych ciekawych aktywnościach związanych z szeroko pojętą sztuczną inteligencją w grach. Jakub opowiedział też o programie przedmiotu o AI4Games na informatyce UWr.

Więcej informacji:
Szczegółowy Program Dnia znajduje się na stronie.