21 stycznia 2022 12:13

Została otwarta rekrutacja na studia II stopnia - na tym poziomie oferujemy dwa rodzaje  studiów:  półtoraroczne i dwuletnie. O przyjęcie na półtoraroczne studia drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby z tytułem inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.
O przyjęcie na studia drugiego stopnia czterosemestralne mogą się ubiegać kandydaci z tytułem licencjata lub inżyniera w obszarze nauk ścisłych lub technicznych, którzy mają zaliczony język angielski na poziomie przynajmniej A2.
 
Rejestracja na studia II stopnia obywa się poprzez stronę Internetowej Rejestracji Kandydatów (do 11 lutego 2022)
 
Zasady rekrutacji:
Kryterium kwalifikacji kandydatów stanowi wynik pisemnego egzaminu wstępnego, składającego się z trzech części  obejmujących zakres materiału 3 przedmiotów z programu studiów I stopnia na kierunku Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim:
  • Matematyka dyskretna M,
  • Algorytmy i struktury danych M oraz
  • Analiza numeryczna M
Szczegółowy opis zakresu materiału znajduje się w sylabusach wymienionych przedmiotów. Kandydaci, którzy zaliczyli niektóre z wyżej wymienionych przedmiotów podczas studiów pierwszego stopnia na kierunkach Informatyka lub Indywidualne Studia Informatyczno-Matematyczne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiadających im części egzaminu wstępnego, składając przed egzaminem odpowiednie podanie. Części egzaminu odpowiadającej przedmiotowi, za który w powyższy sposób kandydat uzyskał punkty rekrutacyjne, nie zdaje on na egzaminie.
 
EGZAMIN WSTĘPNY
Egzamin wstępny na studia II stopnia: 14.02.2022, godz. 11-15:00, sala 119, Wydział Matematyki i Informatyki UWr, Instytut Informatyki, ul. Joliot Curie 15, Wrocław.
 
  • 11:00 - 12:00 część I - Algorytmy i struktury danych
  • 12:30 - 13:30 część II - Matematyka dyskretna
  • 14:00 - 15:00 część III - Analiza numeryczna
Za każdą część kandydat może otrzymać maksymalnie 100 punktów. Lista rankingowa jest tworzona na podstawie sumy uzyskanych punktów. Egzamin uważa się za zdany, jeśli kandydat otrzyma co najmniej 100 punktów (120 punktów dla kandydatów cudzoziemskich). Kandydaci mający któreś z wyżej wymienionych przedmiotów zaliczone na poziomie (M) w trakcie studiów w IIUWr mogą ubiegać się o zwolnienie z odpowiadających im części. Warunkiem jest złożenie odpowiedniego podania przed egzaminem. Obowiązuje następujący przelicznik punktowy ocen na
punkty na egzaminie:
 
dostateczny  : 50 pkt
dost +       : 62,5 pkt
dobry        : 75 pkt
dobry +      : 87,5 pkt
bardzo dobry : 100 pkt
 

Zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące uczestników egzaminu:

  • w egzaminie mogą uczestniczyć wyłącznie osoby bez objawów chorób zakaźnych,
  • w egzaminie nie mogą uczestniczyć osoby, które mieszkają z osobą przebywającą na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych, albo które same są objęte kwarantanną lub izolacją,
  • przy wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce i wykonać pomiar temperatury,
  • przez cały czas pobytu w budynku należy mieć osłonięte usta i nos,
  • studenci powinni siedzieć w odległości min. 1,5 m od siebie na wyznaczonych miejscach w sali,
  • należy unikać przemieszczania się wewnątrz budynku; nie należy gromadzić się na korytarzu,
  • studenci powinni mieć własne przybory do pisania oraz butelkę z wodą