30 lipca 2022 23:15

Informatyka na UWr otrzymała najwyższą kategorię w ewaluacji działalności naukowej: A+. W ocenie pod uwagę brano publikacje naukowe, wpływ wyników badań naukowych na społeczeństwo i gospodarkę oraz finansowanie zdobyte w konkursach grantowych.

Ocenę A+ otrzymały tylko dwie polskie uczelnie prowadzące badania w informatyce lub informatyce technicznej (zarówno wśród uniwersytetów jak i politechnik) - my oraz Uniwersytet Warszawski. W ocenie jakości publikacji (kryterium 1 ewaluacji) mieliśmy samodzielnie najwyższy wynik w Polsce.

Każda dyscyplina mogła otrzymać jedną z ocen: A+, A, B+, B lub C. Ocena A+ oznacza "poziom porównywalny z czołowymi europejskimi ośrodkami naukowymi i doceniana za granicą."