14 czerwca 2023 23:32

Niedawno zakończyły się zawody Codingame Spring Challenge 2023. Zawody polegają na programowaniu botów grających w grę przygotowaną przez organizatorów. Nasi studenci i pracownicy startujący w tych zawodach przyzwyczaili  już nas do udanych startów ale tym razem udało się odnieść największy sukces w historii zawodów.

Jak zwykle nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce wśród uczelni. Tym razem dwie osoby z UWr znalazły się na podium: Marek Szykuła wygrał indywidualnie całe zawody, a Dominik Kowalczyk zajął drugie miejsce. Cała reprezentacja UWr (czyli top5 zawodników studiujących lub pracujących na UWr) znalazło się w ogólnym top 30. Poza medalistami w reprezentacji byli też Jakub Kowalski (#16), Marcin Wróbel (#24) i Dawid Skowronek (#30).
W najwyższej lidze liczącej 95 osób znaleźli się jeszcze Olaf Surgut (#61), Krzysztof Łukasiewicz (#70) oraz Daniel Górski (#83). Łącznie, z afiliacją UWr startowało 68 osób. Studenci za dobry start mogli otrzymać punkty z przedmiotu Sztuczna Inteligencja.

Zawody trwały 10 dni, od 25 maja do 5 czerwca  Udział w nich wzięło 5,290 programistów z całego świata, reprezentowane było aż 218 uczelni. Chętni na wypróbowanie swoich sił mogą napisać swojego bota i sprawdzić jak mu pójdzie w rozgrywkach na stronie zawodów.

codingame