22 października 2023 16:19

12 137 uczestników zarejestrowało się do Summer Challenge 2023 na platformie CodinGame. Wśród nich trzydziestka z UWr, dzięki której zajęliśmy po raz kolejny pierwsze miejsce w klasyfikacji szkół i uczelni. Największy wkład w zwycięstwo mieli: Daniel Górski (doktorant), Artur Kraska (pracownik), Michał Jaworski (absolwent), Dawid Skowronek (student), Adam Gańczorz (doktorant).

Ta edycja była nieco inna niż zwykle: był to przekrojowy test złożony z 10 zadań z zakresu programowania, baz danych i algorytmiki. Każdy chętny do zmierzenia się z tymi zadaniami może się tego podjąć poza konkursem (przycisk See Puzzles).

Konkursy na tej platformie są miejscem gdzie studenci, doktoranci, pracownicy, a także i absolwenci mogą wspólnie konkurować ku własnej satysfakcji intelektualnej. Do tej pory odbyło się 12 konkursów CodinGame z klasyfikacją szkół i uczelni: 8 z nich z nich wygraliśmy, żadna uczelnia poza nami nie wygrała nawet dwukrotnie.

Zajmujący tym razem najwyższe miejsce wśród reprezentantów UWr Daniel Górski, nasz doktorant, jest obecnie pierwszy wśród ponad 60 tysięcy Polaków w klasyfikacji generalnej CodinGame. Ma blisko 20-letnie doświadczenie komercyjne: głównie w back-endowej Javie, gdzie przeszedł całą ścieżkę kariery od Junior developera do stanowiska Staff Software Engineer (sprawdzając się też po drodze na innych kierunkach rozwoju, m.in. jako Release Manager w największym polski banku).