3 lipca 2024 10:57

To już niemal tradycja - ekipa #uniwroc wygrywa zawody w pisaniu sztucznej inteligencji do gier: CodinGame Summer Challenge 2024 with Fiverr.

Łącznie aktywny udział wzięło 5237 uczestników ze 145 firm i 188 uczelni. Wśród nich było 35 osób związanych z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

Indywidualnie najlepiej poradzili sobie:

#1 Marek Szykuła (pracownik i absolwent UWr)
#4 Jakub Kowalski (pracownik i absolwent UWr)
#7 Szymon Mikler (absolwent UWr)
#21 Olaf Surgut (student UWr)
#33 Daniel Górski (były doktorant UWr i Staff Software Engineer w TomTom)
#49 Dominik Kowalczyk (student UWr i Junior Software Engineer w Google)

Marek Szykuła wygrał (już po raz trzeci!) całe zawody. Ciekawostką jest że tym razem ze względu na udział 5 pracowników zostaliśmy sklasyfikowani również w kategorii firm - zajmując 15 miejsce na świecie.

Tym razem zaproponowana przez organizatorów gra nawiązywała to olimpiady i gier z czasów Atari. Zaprojektowane programy musiały grać w cztery gry równocześnie - wybierając jedną akcję która aplikowała się do każdej z nich: biegu z przeszkodami, łucznictwa, łyżwiarstwa i nurkowania. Zdaniem naszych uczestników udział w zawodach jest świetnym laboratorium, w którym można ćwiczyć swoje umiejętności automatyzacji i optymalizacji, a także implementacji różnych strategii przydatnych nie tylko w grach.

Zawody organizowane były we współpracy z platformą Fiverr. Jedną z nagród w zawodach są konsultacje z "promowanymi ekspertami" wybranymi spośród najlepszych codingamerów: W tym gronie znalazło się dwóch naszych reprezentantów: Jakub Kowalski i Szymon Mikler.

Strona zawodów z wynikami