13 października 2024 14:52

Nadeszła jesień, czyli - jak zawsze gdy zmienia się pora roku - czas na ogłoszenie zwycięstwa naszych speców od AI4Games: UWr pierwszy w klasyfikacji uczelni CodinGame Fall Challenge 2024

Krótko:
3970 uczestników, 154 firm, 129 uczelni
51 osób aktywnie uczestniczących z UWr w klasyfikacji uczelni

Top 5 naszej reprezentacji i zajęte przez nich miejsca w klasyfikacji indywidualnej:
  • #1 Marek Szykuła (pracownik i absolwent UWr)
  • #2 Jakub Kowalski (pracownik i absolwent UWr)
  • #10 Marcin Wróbel (student UWr)
  • #19 Daniel Górski (Staff Software Engineer w KartGIS, do niedawna doktorant UWr)
  • #32 Dawid Skowronek (student UWr)
Zadanie wyjątkowo nie było grą botową lecz problemem optymalizacyjnym, gdzie dla danych zestawów testowych należało znaleźć jak najwyżej punktowane rozwiązanie. Fabuła zadania dotyczyła miasta na Księżycu i budowy efektywnej sieci transportowej dla astronautów: od lądowisk wahadłowców do modułów w których pracują.
Za udział w konkursie można było zdobyć punkty w ramach przedmiotu "Artificial Intelligence 2: Games", prowadzonego przez Jakub Kowalskiego.

Gra jest dostępna również po konkursie - każdy może się sprawdzić i sprawdzić jak wypadnie w porównaniu z uczestnikami zawodów.