Menu

Nov. 23, 2022, 1:50 p.m.

           

Serdecznie zapraszamy studentów, pracowników oraz wszystkich zainteresowanych na finał wydziałowego konkursu prac dyplomowych. Wydarzenie odbędzie się w piątek 25 listopada w sali 25 Instytutu Informatyki, będzie też transmitowane na kanale youtube.

Wydziałowy konkurs na najlepsze prace dyplomowe organizujemy we współpracy z Allianz Deutschland AG SA Oddział w Polsce. Nagrody są przyznawane w 4 kategoriach - prace licencjackie z matematyki, prace magisterskie z matematyki, prace licencjackie lub inżynierskie z informatyki oraz prace magisterskie z informatyki (nagroda im. Przemki Kanarek). W tym roku łączna pula nagród w konkursie wynosi 19 500 złotych.

Tematyka finałowych prac jest bardzo szeroka - od zaawansowanych zagadnień z zakresu matematyki teoretycznej, baz danych, wizji komputerowej, języków programowania czy algorytmiki, poprzez analizę danych medycznych, zarządzanie nadwyżkami energii z instalacji fotowoltaicznych, optymalizację wyceny przejazdów, automatyczne upraszczanie tekstów w języku polskim i detekcję mowy nienawiści, po port systemu operacyjnego na architekturę RISC-V.

Najlepsze prace magisterskie zostały już wybrane przez komisję konkursową (informatyka, matematyka), najlepsze prace licencjackie lub inżynierskie zostaną wybrane w trakcie finału. Odbędzie się też głosowanie nad nagrodą publiczności, wśród której wylosujemy bluzy UWr - będzie potrzebny dostęp do konta Office365.

HARMONOGRAM

Z pracami można zapoznać się na poniższych stronach: