13 listopada 2023 14:05

W piątek 24 listopada wspólnie z Allianz Quantitative Analytics organizujemy finał wydziałowego konkursu na najlepsze prace dyplomowe. Zaczynamy o godzinie 10:00, sala 25. Finał rozpocznie się prezentacjami wybranych prac licencjackich/inżynierskich z matematyki i informatyki. Zwycięzcy zostaną wybrani przez jury. Łączna pula nagród w tegorocznej edycji wynosi 19500 zł. Planujemy również głosowanie na nagrodę publiczności, a także losowanie bluz UWr dla słuchających prezentacji. Następnie odbędzie się wręczenie nagród w rozstrzygniętych już konkursach prac magisterskich, a także prezentacje zwycięskich prac.

Wyniki konkursu im. Przemki Kanarek na najlepszą pracę magisterską z informatyki

• Mateusz Basiak, Agnieszka Tatarczuk - I nagroda

On the Online Min-Sum Set Cover Problem, promotor Marcin Bieńkowski (więcej o pracy)

• Michał Dąbrowski    - II nagroda (równorzędna)

Statistical Arbitrage in Polish Equities Market using deep learning techniques, promotor Marek Adamczyk (więcej o pracy),

• Mateusz Urbańczyk    - II nagroda (równorzędna)

Categorical semantics for model comparison games for description logics,  promotorzy Bartosz Bednarczyk i Emanuel Kieroński  (więcej o pracy)

Wyniki konkursu na najlepszą pracę licencjacką lub inżynierską z informatyki

Dominik Trautman - I nagroda

Customizable Pathfinding Unreal Engine 5 plugin, promotor Łukasz Piwowar, wtyczka: Unreal Engine Marketplace

Antoni Czapski, Cezary Troska - II nagroda

Scientific Paper Advisor - a tool for analyzing scientific publications and their links, promotor Paweł Rychlikowski, wtyczka: chromewebstore

Małgorzata Maciejewska - III nagroda

Badanie metod ustalania autorstwa tekstu, promotor Paweł Rychlikowski

Adam Szeruda  - finalista, nagroda publiczności

Generowanie dobrze typowanych parserów w stylu kontynuacyjnym, promotor Piotr Polesiuk

Krystian Jasionek, Bartosz Janikowski - finaliści, nagroda publiczności

Implementacja aplikacji wspierającej naukę do egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, promotor Wiktor Zychla, aplikacja: Ale jazda

Mateusz Basiak - finalista

Estimating probability distributions using stratified discrete normalizing flows, promotor Rafał Nowak

Jakub Skalski, Cezary Świtała - finaliści

Smartboard, promotor Marek Adamczyk, aplikacja: Whiteboard

Prezentacja finalistów przygotowana przez Łukasza Piwowara.

O nagrodzonych pracach matematycznych można przeczytać na stronie Instytutu Matematycznego.

Fundatorem nagród w finale jest firma Allianz Quantitative Analytics. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją tej firmy oraz jej ofertą dla naszych studentów:

• Quantitative Analyst (pdf)
  • Java Programmer/Software Architect (pdf)
  • Intern (pdf)